Manchester United szuka pomocnika. Na liście zawodnik Bayernu Monachium

Manchester United szuka pomocnika
Icon Sport

“Czerwone Diabły” dążą do wzmocnienia drugiej linii, ponieważ Erik ten Hag dostrzega braki właśnie w tej formacji. W mediach przewija się bardzo dużo potencjalnych kandydatów z tego względu, że Manchester United szuka pomocnika na wielu rynkach. Angielski klub zainteresował się także zawodnikiem Bayernu Monachium.

Ostatnio sporo dziennikarzy informowało, że Sofyan Amrabat porozumiał się już z Manchesterem United. Ustalenie warunków z zawodnikiem to jedno, ale jeszcze oba kluby muszą osiągnąć sukces negocjacyjny, a na razie się na to nie zanosi. Z tego względu “Czerwone Diabły” szukają alternatyw i tak na stole pojawiło się nazwisko Leona Goretzki z Bayernu Monachium.

Manchester United szuka pomocnika. Leon Goretzka trafi na Old Trafford?

Florian Plettenberg uważa, że jeszcze jakiś czas temu niemiecki pomocnik bardzo chciał pozostać w Bayernie Monachium, ale ostatnio sprawy miały się zmienić. Thomas Tuchel w hierarchii środkowych pomocników wyżej ceni sobie Joshuę Kimmicha czy sprowadzonego w tym okienku transferowym Konrada Laimera.

Z tego właśnie względu Leon Goretzka może chcieć poszukać sobie nowego klubu. Piłkarz ma dopiero 28 lat i sporo grania przed sobą. Manchester United i Erik ten Hag bardzo doceniają tego zawodnika, ale jeśli chcą go pozyskać, to muszą się spieszyć, ponieważ West Ham United również monitoruje sytuację niemieckiego pomocnika.

Leon Goretzka występuje w Bayernie Monachium od 2018 roku, kiedy to trafił do Bawarii z Schalke 04. W barwach mistrza Niemiec rozegrał łącznie 179 spotkań, w których udało mu się strzelić 34 bramki i zanotować 35 asyst. Jego kontrakt z obecnym pracodawcą wygasa za trzy lata, w czerwcu 2026 roku.

Manchester United szuka pomocnika i wciąż nie wiadomo, kto wypełni tę lukę w środku pola. Na stole znajduje się kilka alternatyw i rozwój tej sprawy będzie zależał od sukcesu w negocjacjach. Jeśli Sofyan Amrabat ostatecznie nie trafi na Old Trafford, to może “Czerwone Diabły” intensywniej ruszą po Leona Goretzkę z Bayernu Monachium.