Bayern Monachium od wielu miesięcy nie może liczyć na swojego podstawowego bramkarza, który z powodu kontuzji wypadł z gry na bardzo długi czas. Okazuje się, że niemiecki golkiper czuje się już coraz lepiej. W Niemczech mówi się o tym, że Manuel Neuer jest bliski powrotu na boisko. Z tego względu coraz częściej pojawiają się pytania, co z karierą reprezentacyjną Niemca.
37-latek w grudniu 2022 roku doznał bardzo poważnej kontuzji w skutek jazdy na nartach. Doszło do złamania, które wiązało się z długą przerwą. Teraz jednak Bayern Monachium poinformował, że Niemiec wrócił do treningów z drużyną, co jest dużym krokiem do pełnego powrotu na boisko.
Manuel Neuer jest bliski powrotu na boisko. Nagelsmann będzie musiał wybrać
W czwartek Manuel Neuer rozgrzał się z trenerem bramkarzy Michaelem Rechnerem i dwoma rezerwowymi golkiperami, a więc Svenem Ulreichem i Danielem Peretzem. Potem odbyło się kilka ćwiczeń wraz z zawodnikami z pola, w których to Neuer stał między słupkami.
“To wspaniałe uczucie wrócić na boisko z kolegami z drużyny. Naprawdę nie mogłem się tego doczekać” – powiedział Manuel Neuer po zakończeniu treningu. Do tej pory niemiecki golkiper trenował wyłącznie z bramkarzami.
Powrót do bramki w Bayernie Monachium to jedno, ale powstaje pytanie, co z dalszą przygodą Manuela Neuera w reprezentacji Niemiec, którą objął niedawno Julian Nagelsmann. Portal T-online.de infurmuje, że bramkarz Bayernu Monachium chce ponownie występować w kadrze narodowej. Do tej pory Neuer reprezentował swój kraj w 117 spotkaniach.
Mimo nie najlepszych relacji Juliana Nagelsmanna oraz Manuela Neuera, nowy szkoleniowiec reprezentacji nie widzi ponoć problemów, aby golkiper Bayernu Monachium grał w kadrze. Z powodu kontuzji 37-latka pierwszym wyborem dla Hansiego Flicka był Marc-Andre ter Stegen z FC Barcelony.
Manuel Neuer jest bliski powrotu na boisko, ale pozostaje pytanie, czy jest również bliski powrotu do gry w kadrze. Wybór podstawowego bramkarza to kolejne wyzwanie, z którym Julian Nagelsmann będzie musiał niebawem się zmierzyć.
