Mateusz Łęgowski – kim jest, w jakim klubie gra reprezentant Polski?

Mateusz Łęgowski
Icon Sport

Fernando Santos ogłosił powołania na czerwcowce mecze reprezentacji Polski. Na liście powołanych znalazł się między innymi utalentowany pomocnik Mateusz Łęgowski. Kim jest? Gdzie gra? Sprawdź sylwetkę reprezentanta Polski.

Kim jest Mateusz Łęgowski? Gdzie gra, klub, wiek, informacje

Mateusz Łęgowski ma 20 lat i jest piłkarzem Pogoni Szczecin. Zresztą, Łęgowski jest wychowankiem szczecińskiego klubu. Gra na pozycji pomocnika. W zakończonym niedawno sezonie Ekstraklasy, Mateusz Łęgowski rozegrał 27 spotkań, strzelił trzy gole i dorzucił do tego trzy asysty. Był ważnym ogniwem “Portowców”.

Co jeszcze można napisac o tym, kim jest Mateusz Łęgowski? Wiesz już przecież w jakim klubie gra. Choć nazwisko Łęgowskiego budzi olbrzymie zainteresowanie po ogłoszeniu powołań przez Fernando Santosa, to dla 20-letniego pomocnika to nie pierwszy kontakt z reprezentacją Polski. Mateusz Łęgowski był już w kadrze Czesława Michniewicza na wrześniowe starcia z Holandią i Belgią w Lidze Narodów. Rozegrał nawet cztery minuty w reprezentacji Polski. Mateusz Łęgowski rozegrał także 7 meczów w młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 21.

Mało kto wie, że w sezonie 2019/20 Mateusz Łęgowski na krótko był wypożyczony z Pogoni Szczecin do młodzieżowej drużyny Valencii. Pomocnik nie zdołał się jednak przebić w ekipie “Nietoperzy” i wrócił do kraju. W chwili obecnej mówi się o zainteresowaniu Łęgowskim ze strony europejskich klubów. Niewykluczone, że powołanie i ewentualne kolejne występy w biało-czerwonych barwach pomogą pomocnikowi w transferze.