Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich: kiedy, o której godzinie, gdzie oglądać?

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich

Przed nami Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Kiedy i gdzie? Szczegóły sprawdzisz w poniższym tekście.

Gdzie i kiedy Mistrzostwa Polski w skokach, o której godzinie?

  • Kiedy? 22 grudnia 2022 roku.
  • O której? 17:00.
  • Gdzie? Wisła.

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich 2022 rozegrane zostaną na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Zawody zaplanowano tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, a konkretnie na 22 grudnia 2022 roku. MP w skokach narciarskich rozpoczną się o godzinie 17:00. Na godzinę 14:30 zaplanowno z kolei oficjalny trening, a o 15:45 powinna rozpocząć się seria próbna.

Mistrzostwa Polski w Wiśle 2022 – lista startowa

Kibice mogą być w pełni zadowoleni z obsady MP w skokach narciarskich 2022. Na liście startowej, jak informuje Polski Związek Narciarski, znalazło się aż 40 zawodników. W tym gronie jest cała krajowa czołówka, włącznie z liderem Pucharu Świata, Dawidem Kubackim, Piotrem Żyłą oraz Kamilem Stochem.

Liczymy na niesamowite emocje, choć meteorolodzy ostrzegają, że zawody o MP w skokach może zakłocić pogoda. W porze zawodów spodziewane są silne porywy wiatru, osiągające nawet 17 m/s.

W tym miejscu warto sobie przypomnieć, kto wygrał Mistrzostwa Polski w skokach przed rokiem. Wówczas na tej samej skoczni i dokładnie rok temu (22.12.2020) najlepszy okazał się dość niespodziewanie Tomasz Pilch, który wyprzedził Dawida Kubackiego i Klemensa Murańkę. W tym roku to Kubacki, będący w znakomitej formie, jest zdecydowanym faworytem MP w skokach. Kamil Stoch przed rokiem zajął piętnaste, a Piotr Żyła szesnaste miejsce. Obaj z pewnością będą chcieli w czwartek pokazać się ze zdecydowanie lepszej strony.

Rekord skoczni im. Adama Małysza w Wiśle należy do Stefana Krafta. Austriak poszybował w 2013 roku na 139 metr. Rozmiar skoczni (HS) to z kolei 134 m.

Gdzie oglądać Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich? Transmisja

  • TVP Sport
  • sport.tvp.pl, aplikacja TVP Sport

Transmisja Mistrzostw Polski w skokach narciarskich 2022 tradycyjnie już zostanie przeprowadzona przez Telewizję Polską. Gdzie oglądać MP w skokach? Na antenie TVP Sport, na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji TVP Sport. We wszystkich tych miejscach, transmisja z MP w skokach narciarskich będzie darmowa i ogólnodostępna.

Transmisja Mistrzostw Polski w skokach narciarskich w tych miejscach ruszy już o 16:30 i poprzedzi ją studio. O godzinie 17:55 do transmisji dołączy też TVP 1. Jedynka pokaże finałową serię MP w skokach narciarskich 2022.