Mistrzostwa Świata w Planicy 2023: Skład Polski na konkurs drużynowy (lista startowa)

skład polski na konkurs drużynowy

Już dzisiaj o godzinie 16:30 zostanie rozegrany ostatni konkurs w ramach Mistrzostw Świata w skokach narciarskich. W konkursie drużynowym na skoczni dużej liczymy na biało-czerwony medal! Nie bójmy się mówić o złocie. Znamy już skład Polski i kompletną listę startową na sobotni konkurs drużynowy.

Skład Polski na konkurs drużynowy (Mistrzostwa Świata w Planicy 2023)

Nie było żadnych zaskoczeń, jeżeli chodzi o ogłoszony przez Thomasa Thurnbichlera skład Polski na konkurs drużynowy MŚ w Planicy 2023. W składzie znaleźli się dokładnie Ci sami zawodnicy, którzy rywalizowali podczas piątkowego konkursu indywidualnego. Zaskakuje jednak kolejność na starcie. Austriacki szkoleniowiec polskiej reprezentacji postawił na mocne otwarcie.

W pierwszej grupie skakał będzie bowiem Kamil Stoch. Jako drugi do boju ruszy Piotr Żyła. Trzeci w kolejności odda skok Aleksander Zniszczoł, a wszystko, miejmy nadzieję, że fenomenalnymi próbami spuentuje Dawid Kubacki.

Nie można się dziwić takiemu wyborowi personalnemu Thomasa Thurnbichlera. Aleksander Zniszczoł nie zawiódł na skoczni dużej, ale wydaje się, że decyzja o składzie drużynówki zapadła już przed czwartkowymi kwalifikacjami.

Polacy w konkursie drużynowym będą jednymi z faworytów do medali i walki o Mistrzostwo Świata. Symulacja wyników konkursu drużynowego na podstawie zmagań indywidualnych pokazała, że to właśnie Polska sięgnęłaby po złoto, wyprzedzając o ponad 5 punktów Słowenię. Brązowy medal przypadłby Niemcom. I to właśnie te reprezentacje, a do tego Austriaków i Norwegów należy uznać za faworytów konkursu drużynowego na Mistrzostwach Świata w Planicy 2023.

Konkurs drużynowy – lista startowa MŚ w Planicy 2023

Wiemy już, o której skoki dzisiaj. Konkurs drużynowy rozpocznie się o 16:30, a godzinę wcześniej poprzedzi go seria próbna. Poniżej sprawdzisz, jak wygląda lista startowa konkursu drużynowego. Przypominamy, że można go oglądać na antenach Eurosport 1 oraz TVN.

1. Kazachstan: Nazarenko, Muminov, Tkachenko, Vassilyev
2. Rumunia: Feldorean, Mitrofan, Spulber, Cacina
3. Stany Zjednoczone: Dean, Larson, Urlaub, Belshaw
4. Szwajcaria: Deschwanden, Peier, Imhof, Ammann
5. Finlandia: Nousiainen, Palosaari, Aalto, Kytosaho
6. Japonia: Nakamura, J. Kobayashi, Nikaido, R. Kobayashi
7. Niemcy: Eisenbichler, Schmid, Wellinger, Geiger
8. Słowenia: Kos, Jelar, Zajc, Lanisek
9. Polska: Stoch, Żyła Zniszczoł, Kubacki
10. Norwegia: Forfang, Sundal, Lindvik, Granerud
11. Austria: Tschofenig, Hayboeck, Hoerl, Kraft