Nadal podjął szokującą decyzję w trakcie Roland Garros 2022. Hiszpan rezygnuje z gry

Rafael Nadal zaszokował podczas konferencji prasowej przed finałem Roland Garros 2022. Hiszpan podjął decyzję, której nikt się nie spodziewał, ale jest zrozumiała, bowiem podyktowana problemami zdrowotnymi.

rafael nadal

Kontuzja Rafaela Nadala groźniejsza, niż przypuszczano

Rafael Nadal znów ma problemy zdrowotne, o czym poinformował podczas konferencji prasowej przez finałem Roland Garros 2022. Nadal zagra oczywiście w niedzielnym finale, ale po nim, zniknie z kortów prawdopoodbnie na dłuższy okres. Pewne jest, że odpuści Wimbledon, a niewykluczone, że także kilka kolejnych turniejów.

Sam Nadal przyznał, że wolałby nawet przegrać nadchodzący finał Roland Garros 2022, ale otrzymać w zamian nową stopę. To właśnie kontuzja tej części ciała jest źródłem powracających problemów Nadala. To przez kontuzjowaną stopę przedwcześnie zakończył poprzedni sezon i wiele wskazuje na to, że opuści także znaczą część obecnego sezonu.

Niektóre źródła spekulują nawet, że Rafael Nadal po finale Roland Garros 2022 ogłosi koniec kariery. Jest to jednak mało prawdopodobne, choć część dziennikarzy w ten sposób interpretuje słowa, które Nadal wypowiedział podczas konferencji prasowej. “Wygrywanie jest piękne, ale życie jest znacznie ważniejsze niż tytuł. Szczególnie to życie po karierze.” – przyznał Hiszpan.

 

0 0 votes
Article Rating