Najlepsi bokserzy w historii

najlepsi bokserzy w historii

Szermierka na pięści, bowiem takim określeniem nazywany jest boks to piękna dyscyplina. Na przekroju wielu lat narodziło się co najmniej kilkadziesiąt wspaniałych postaci. Nie było więc łatwo wyselekcjonować ranking TOP 10 najlepsi bokserzy w historii. Postaraliśmy się jednak to zrobić i dlatego, zapraszamy Cię do analizy naszego tekstu.

Oto najlepsi bokserzy w historii – ranking

Przygotowaliśmy ranking najlepszych bokserów świata bez podziału na kategorie wagowe. Uwzględniliśmy w nim wszystkich zawodników, którzy kiedykolwiek pojawili się na światowych ringach. Jeśli interesuje Cię aktualny ranking p4p prezentujemy go w dalszej części tekstu.

1. Floyd Mayweather

Naszym zdaniem, bezdyskusyjnie najlepszym bokserem wszechczasów jest Floyd Mayweather jr. Amerykanin stoczył 50 walk na zawodowych ringach i ani razu nie dał się pokonać. A walczył przecież nie z byle kim. 24-krotnie toczył walki mistrzowskie, a w swojej karierze zdobywał pasy mistrza świata takich kategorii wagowych, jak: półśrednia, junior średnia, junior lekka, lekka, półśrednia oraz lekkośrednia.

Mayweather pokazał nie tylko fantastyczny talent i umiejętności bokserskie, ale też głowę do interesów. Zawsze wiedział, jak się “sprzedać”, żeby zarobić na ringu olbrzymie pieniądze. Dziś jego majątek szacowany jest nawet na 1,2 miliarda dolarów, a w jego garażu stoi co najmniej kilkadziesiąt luksusowych samochodów, a sam jest właściwielem wielu robiących wrażenie posiadłości. Nic więc dziwnego, że przydomek, który przybrał brzmi “Money”.

Ostatnią walkę stoczył w 2017 roku, kiedy zmierzył się w bokserskim pojedynku z zawodnikiem mma, Conorem McGregorem. Amerykanin zarobił za tę walkę zdecydowanie ponad 100 milionów dolarów. Czy powiedział ostatnie słowo? Na ten moment wydaje się, że tak, ale patrząc na powroty takich pięściarzy, jak Mike Tyson czy Roy Jones jr., niczego pewnym być nie można.

2. Manny Pacquaio

Na drugim miejscu w rankingu najlepsi bokserzy w historii umieszczamy Manny'ego Pacquaio. Walka Filipińczyka z Mayweatherem, która odbyła się w 2015 roku była określana mianem pojedynku dziesięciolecia, a nawet i stulecia. Właśnie wówczas miało rozstrzygnąc się, który z nich jest najlepszym bokserem. Wygrał Amerykanin.

“Pac Man” to wielowagowy mistrz świata. Zdobywał najcenniejsze pasy w takich kategoriach, jak: musza: junior piórkowa, junior lekka, lekka, półśrednia oraz lekkośrednia. Stoczył 16 pojedynków mistrzowskich.

Po raz ostatni Manny Pacquaio do ringu wszedł w sierpniu 2021 roku, ulegając na dystansie 12 rund Yordenisowi Ugasowi. Filipińczyk ma już 43 lata i jego kariera zmierza do końca. Nie wydaje się, żeby rozmieniał ją na drobne. Zwłaszcza, że z ringu podniósł już w swojej karierze setki milionów dolarów. Jego zawodowy bilans to 62 wygrane, 8 porażek i 2 remisy.

3. Muhammad Ali

Trzecie miejsce przyznaliśmy Muhammadowi Aliemu. Cassius Marcellus Clay, bo tak właściwie się nazywał, to największa legenda amerykańskiego boksu. Nieżyjąca już legenda wielką karierę rozpoczęła od złotego medalu na Igrzyskach w Rzymie. Później eksplodował jego talent na zawodowych ringach.

najlepsi bokserzy w historii

Muhammad Ali aż trzykrotnie sięgnął po tytuł mistrza świata wszechwag i dziewiętnaście razy udanie go bronił. Stoczył łącznie 61 walk, z których wygrał 56. 37 pojedynków zakończył przez nokaut. Przez wielu uważany jest nie tylko za jednego z najlepszych pięściarzy świata, ale też najlepszych sportowców XX wieku. Boksował charakterystycznie. Nie trzymał klasycznej gardy, ryzykował, tańcząc i bazując na odchyleniu.

4. Carlos Monzon

Argentyńczyk był jednym z najlepszych pięściarzy w historii wagi średniej. Stoczył aż 100 walk, z czego 87 wygrał (59 przez nokaut). Jego największym osiągnięciem było aż 81 wygranych ringowych wojn z rzędu. Zmarł w 1995 roku, pozostawiając po sobie wspaniałą historię. Był niekwestionowanym mistrzem świata w latach 1970-74 oraz 1976-77.

Jego styl był niezwykle wyrafinowany. Monzon potrafił znakomicie koncentrować się na swojej robocie. Przez wielu uważany był za jednego z najbardziej odpornych pięściarzy na ciosy. To właśnie ta odporność oraz znakomita kalkulacja, pozwoliła mu dojść na sam szczyt i bardzo długo na nim pozostać.

5. Sugar Ray Robinson

Najlepsi bokserzy w historii to również Sugar Ray Robinson. To kolejna, obok Alego, legenda amerykańskiego boksu. Zdobywał pasy mistrzowskie w kategorii półśredniej oraz średniej. Miał na swoim koncie aż 200 walk(!). Wygrał 173 razy, a aż 108 razy nokautował swoich rywali.

Robinson był jednym z najlepiej wyszkolonych technicznie pięściarzy w tamtych czasach. Charakteryzował się dużą szybkością, a jego rekord nokautów jasno pokazuje, że potrafił też zgasić światło.

6. Bernard Hopkins

W latach 1995-2005 Bernard Hopkins zasiadał na tronie wagi średniej, a w latach 2001-2005 posiadał pasy mistrzowskie wszystkich federacji w tejże kategorii wagowej. W późniejszych latach zdobywał też pasy mistrza świata wagi półciężkiej. Podczas swojej kariery stoczył 67 walk, z czego 55 zakończył zwycięstwem i 32 przez nokaut. Po raz ostatni zawalczył w 2016 roku. Joe Smith Jr znokautował go w ósmej rundzie. Hopkins nie był już sobą i postanowił zakończyć karierę.

najlepsi pięściarze

Bernard Hopkins oceniany był jako zaawnsowany technicznie pięściarz. To w połączeniu z olbrzymim sprytem, jaki wnosił do ringu Amerykanin pozwoliło mu pokonywać praktycznie każdego. Choć wielu ekspertów zauważa, że Hopkins często balansował na granicy faulu. Dzięki temu odbierał chęci do walki swoim przeciwnikom.

7. Joe Louis

Joe Louis to jedna ze starszych historii. Amerykanin był mistrzem świata wagi ciężkiej, w latach 1937-1949. Stoczył 69 walk, wygrał 66, z czego aż 52 przez nokauty. Przez wielu uważany za jedną z najwybitniejszych postaci królewskiej kategorii wagowej.

Lewym prostym ustawiał rywali, a prawym potrafił wystrzelić tak, że mało kto potrafił ustać jego uderzenie. Wygrał 21 pojedynków o pas mistrza świata. Zmarł w 1981 roku w Paradise.

8. Saul Alvarez

Meksykanin to pięściarz wciąż aktywny. Canelo, bo taki przydomek nosi, to były mistrz świata kategorii junior średniej, średniej oraz półciężkiej. Obecnie mistrz świata wszystkich federacji w kategorii super średniej. Na ringach pojawiał się do tej pory 60 razy, wygrywając 57 walki (37 przez nokaut). Dwa razy zremisował i poniósł tylko jedną porażkę – w 2013 roku na punkty w Floydem Maywateherem jr.

Meksykanin swoim stylem walki rozkochał wielu kibiców. Canelo nieustannie prze do przodu, zasypując rywali gradem ciosów.

9. Mike Tyson

“Bestia” to kolejna z legend amerykańskiego boksu. Nie mogło więc zabraknąc Mike Tysona, kiedy przedstawiamy ranking najlepsi bokserzy w historii. Tyson był mistrzem świata wszechwag (1986-1900 oraz 1996). Został też najmłodzym mistrzem świata w kategorii ciężkiej. Pas zdobył w wieku 20 lat, 4 miesięcy i 22 dni.

Stoczył 58 walk, z których wygrał 50 i 44 przez nokaut. Boksował niezwykle agresywnie, często na granicy faulu i dysponował potężnym uderzeniem, o sile którego przekonało się aż 44 pięściarzy, których znokautował. “Bestia” wróciła do klatki w 2020 roku, po 15 latach od zakończenia kariery, ale jego pokazowa walka z Royem Jonesem jr. wywołała więcej salw śmiechu, niż emocji. Mike Tyson zapowiedział jednak, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Szkoda tylko, że rozmienia swój talent i legendę na drobne.

10. Julio Cesar Chavez

Naszą dziesiątkę najlepsi bokserzy w historii zamykamy Meksykaninem. Julio Cesar Chavez to były mistrz świata kategorii junior lekkiej, lekkiej i junior półśredniej. Stoczył aż 30 mistrzowskich pojedynków. Karierę zakończył z bilansem 115 walk, 107 zwycięstw, 6 porażek i 2 remisów. Aż 86-krotnie nokautował swoich rywali.

W latach swojej świetności Julio Cesar Chavez uważany był za najlepszego pięściarza p4p na świecie. Charakteryzował się dużą celnością i siłą zadawanych ciosów.

Aktualny ranking bokserów bez podziału na kategorie wagowe

Skoro wiesz już, jacy są najlepsi bokserzy w historii, spójrz też na nasz aktualny ranking bokserów p4p bez podziału na kategorie wagowe. Oto on. Uwzględniliśmy w nich rzecz jasna aktywnych pięściarzy.

  1. Saul Alvarez,
  2. Tyson Fury,
  3. Oleksandr Usyk,
  4. Terence Crawford,
  5. Anthony Joshua,
  6. Mairis Briedis,
  7. Callum Smith,
  8. Oscar Valdez,
  9. Deontay Wilder,
  10. Artur Beterbiev.

Zobacz także na: Najlepsi polscy zawodnicy MMA

4 2 votes
Article Rating