Nowy selekcjoner reprezentacji. Był kadrowicz wskazał swojego faworyta

nowy selekcjoner

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski wciąż nie został wybrany. Cezary Kulesza dał sobie czas do końca stycznia, a tymczasem zewsząd słychać coraz ciekawsze głosy. Teraz stanowisko zabrał Łukasz Piszczek. Były reprezentant Polski mówi wprost, kto jego zdaniem powinien zostać nowym trenerem Polaków.

Łukasz Piszczek wskazał, kim powinien być nowy selekcjoner reprezentacji

Od pewnego czasu Łukasz Piszczek jest ekspertem platformy Viaplay. Podczas ostatniej wizyty w studio, “Piszczu” zabrał głos na temat nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wskazał idealnego swoim zdaniem kandydata.

Jego zdaniem nowym trenerem Polkaów powinien zostać Roberto Martinez, który po nieudanym Mundialu 2022 rozstał się z reprezentacją Belgii. “Był nie tylko trenerem, ale też dyrektorem technicznym odpowiedzialnym za inne rzeczy, m.in. za kwestie związane z bazą, która powstała w Belgii i była wyłącznie dla reprezentacji – pierwszej i młodzieżowych.” – charakteryzuje Martineza, Łukasz Piszczek.

“My na tę chwilę tego w Polsce nie mamy. Jeśli taki trener, który już ma doświadczenie w tworzeniu czegoś takiego, jest wolny na rynku, to myślę, że dla dobra polskiej piłki można by takiego trenera zatrudnić” – dodaje Piszczek.

Czy Cezary Kulesza rzeczywiście zatrudni Roberto Martineza? Z gabinetów PZPN słychać, że decyzja jeszcze nie została podjęta. Część dziennikarzy sugeruje jednak, że Kulesza nieco zmienił swoje podejście. Początkowo chciał, żeby nowy selekcjoner reprezentacji Polski był Polakiem. Teraz rozważa też kandydatury zagraniczne.