Nowy selekcjoner reprezentacji. Jeden kandydat już skreślony

Cezary Kulesza

Na razie nie wiadomo, kto przejmie stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Z ustaleń PAP wynika, że PZPN na pewno nie nawiąże ponownej współpracy z Adamem Nawałką.

Adam Nawałka nie będzie ponownie selekcjonerem reprezentacji Polski

Już od jakiegoś czasu pojawiały się spekulacje o możliwym powrocie Adama Nawałki na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej. Polska Agencja Prasowa twierdzi tymczasem, że Nawałka nie będzie znów współpracować z kadrą.

“Z informacji PAP wynika, że Nawałka, który pracował z kadrą w latach 2013-18, nie jest rozpatrywany w roli kandydata” – zaznaczono.

Nawałka bez pracy pozostaje od 2019 roku. Wówczas został zwolniony z Lecha Poznań. W styczniu 2022 roku łączono go z reprezentacją Polski, ale ostatecznie PZPN zaufał Czesławowi Michniewiczowi. Zastąpił on Paulo Sousę, który postanowił uciec z pokładu.

Na razie trudno stwierdzić, kiedy PZPN ogłosi nazwisko nowego selekcjonera. W związku nie ma pośpiechu.

– Sytuacja jest inna niż rok temu. Wtedy mieliśmy w perspektywie baraż o awans do mistrzostw świata, była większa presja – przekazał w rozmowie z PAP rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski.