Nowy selekcjoner reprezentacji. PZPN bliski podpisania kontraktu!

Cezary Kulesza

Nadal nie wiadomo, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Co rusz pojawiają się natomiast nowe spekulacje. Z najnowszych doniesień wynika, że niemal pewne jest, iż “pałeczkę” od Czesława Michniewicza przejmie obcokrajowiec.

Kto zastąpi Czesława Michniewicza?

Kontrakt Czesława Michniewicza wygasł wraz z końcem 2022 roku. Reprezentacja Polski pozostaje więc bez selekcjonera. Eksperci i kibice zastanawiają się natomiast, kto może rozpocząć pracę na tym stanowisku. Prezes PZPN Cezary Kulesza sugerował ostatnio, że rozważa zatrudnienie trenera z Polski. Teraz pojawiły się natomiast informacje, że była to tylko… zasłona dymna.

Musiałbym nie znać prezesa Cezarego Kuleszy, żeby nie wiedzieć, że jego komentarze na temat zatrudnienia polskiego szkoleniowca to tylko zmylenie tropu. Niemal pewne jest, że prezes zatrudni obcokrajowca – przekazał portalowi sport.tvp.pl jeden ze współpracowników szefa PZPN.

Herve Renard blisko porozumienia

Informator TVP Sport uważa, że blisko porozumienia z Polskim Związkiem Piłki Nożnej jest Herve Renard, aktualny selekcjoner reprezentacji Arabii Saudyjskiej. W kontekście tego szkoleniowca pojawił się jednak pewien problem.

Z tego, co wiem, to związek kontaktował się między innymi z Paulo Bento, Roberto Martinezem i z Herve Renardem, który dobrze zareagował na telefon ze związku. Problem jest w tym, że Renard ma nadal obowiązujący kontrakt, więc związek musiałby zapłacić tamtejszej federacji, nazwijmy to, odszkodowanie. Dzisiaj to Renard jest blisko porozumienia. Ostatecznie trudno ferować, kogo wybierze prezes. Pamiętajmy, że potrafił, niczym królika z kapelusza, wyciągnąć w Jagiellonii Ireneusza Mamrota. Kulesza potrafi zaskoczyć – powiedział współpracownik szefa związku.

Herve Renard dał się poznać polskim kibicom przy okazji mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze. W trakcie tej imprezy biało-czerwoni rywalizowali z Arabią Saudyjską i choćby dlatego w naszym kraju sporo mówiło się o tym trenerze. Warto zauważyć, że w ubiegłym roku przedłużył on kontrakt z federacją Arabii Saudyjskiej aż do 2027.