Ousmane Dembele nie trafi na razie do PSG? Francuz może wznowić treningi w… Barcelonie

Ousmane Dembele nie trafi na razie do PSG
Icon Sport

Choć wydawało się, że już niebawem pojawi się oficjalny komunikat ws. transferu francuskiego skrzydłowego do zespołu mistrza Francji, to kwestia okazała się jednak bardziej skomplikowana. Hiszpańskie media informują, że być może Ousmane Dembele nie trafi na razie do PSG, gdyż “Duma Katalonii” zwleka z przesłaniem dokumentów paryskiemu klubowi.

Ze względu na tę zwłokę, Francuz nie mógł przejść jeszcze badań medycznych w PSG, a co za tym idzie, również podpisać umowy z nowym pracodawcą. Ousmane Dembele udał się do Paryża w ramach wolnego, które Xavi dał zawodnikom po amerykańskim tournee. Istnieje szansa, że zawodnik będzie musiał wrócić ze stolicy Francji i jutro stawić się na treningu w Barcelonie.

Ousmane Dembele nie trafi na razie do PSG? Barca może wstrzymać tę operację

Dzisiaj “Mundo Deportivo” poinformowało, że jeśli Ousmane Dembele i FC Barcelona nie dojdą w najbliższym czasie do porozumienia, to kataloński klub będzie mógł zatrzymać Francuza w klubie nawet do 21 sierpnia. Chodzi oczywiście o kwestię podziału klauzuli, którą PSG ma zapłacić. Mistrz Hiszpanii chce, aby większa część z tych 50 mln euro trafiła do klubowej kasy.

Choć cała sprawa wydaje się nieprawdopodobna, nie powinno nikogo zdziwić to, jeśli Francuz wróci do treningów w Katalonii. Co więcej, Xavi może zdecydować się na powołanie piłkarza na mecz o Puchar Gampera. FC Barcelona już we wtorek zmierzy się u siebie z Tottenhamem i nie wiadomo, czy francuski skrzydłowy będzie jeszcze do tego czasu zawodnikiem “Dumy Katalonii”.

Istnieje szansa, że Ousmane Dembele nie trafi na razie do PSG, ale FC Barcelona ma ograniczone pole manewru. Nawet jeśli mistrz Hiszpanii zdecyduje się poczekać do 21 sierpnia, to po tym czasie Francuz i tak będzie mógł odejść do stolicy Francji, tylko wtedy klub z Parc des Princes będzie musiał wnieść normalną opłatę za ten transfer. Nie wiadomo, jak ta sprawa się zakończy, ale na pewno nie będzie to ciepłe pożegnanie.