Ousmane Dembele został nowym piłkarzem PSG [OFICJALNIE]

Ousmane Dembele został nowym piłkarzem PSG
Icon Sport

Od kilku dni było praktycznie wiadomo, że francuski skrzydłowy prędzej czy później odejdzie z FC Barcelony. Teraz otrzymaliśmy oficjalną wiadomość, że Ousmane Dembele został nowym piłkarzem PSG. To oznacza, że zakończyła się 6-letnia przygoda Francuza w “Dumie Katalonii”.

Choć już od kilku dobrych dni PSG miało porozumienie z samym zawodnikiem, to przeprowadzenia tej transakcji nie ułatwiała FC Barcelona. Klauzula odejścia w wysokości 50 mln zakładała, że połowa tej kwoty trafi do klubu, a drugą część dostanie zawodnik. Kością niezgody była właśnie proporcja tego podziału i dlatego mistrz Hiszpanii zwlekał z zielonym światłem dla tej operacji, ale ostatecznie piłkarz i klub musieli dojść do porozumienia.

Ousmane Dembele został nowym piłkarzem PSG. Nie wiadomo, ile zarobi FC Barcelona

Oba kluby oficjalnie dzisiaj poinformowały, że Ousmane Dembele został nowym piłkarzem PSG. Reprezentant Francji podpisał z paryskim zespołem pięcioletni kontrakt, a więc związał się z nowym pracodawcą do czerwca 2028 roku. “Duma Katalonii” zamieściła komunikat dot. tego transferu. “FC Barcelona i Paris Saint-Germain osiągnęły porozumienie w sprawie przenosin Ousmane’a Dembele za 50,4 mln euro”.

Ousmane Dembele przywitał się już z kibicami nowego zespołu. “Jestem szczęśliwy z powodu przejścia do Paris Saint-Germain, nie mogę się już doczekać gry w tym klubie. Mam nadzieję na dalszy rozwój i chcę sprawić, by kibice byli ze mnie dumni” – powiedział reprezentant Francji po ogłoszeniu tego transferu.

Wiemy już, z jakim numerem na koszulce będzie występował Ousmane Dembele w PSG. Okazało się, że teraz padło na numer “23”. Co ciekawe, to właśnie z takim numerem na plecach Francuz spędził ostatni sezon w lidze francuskiej, gdy grał w Stade Rennais FC. W Borussii Dortmund i FC Barcelonie piłkarz występował z “11” oraz “7”.

Ousmane Dembele został nowym piłkarzem PSG i pewnie w stolicy Francji liczą na to, że Francuz chociaż w jakimś stopniu da radę zastąpić Kyliana Mbappe i Neymara. W Paryżu mówi się o tym, że ci dwaj zawodnicy zostali już skreśleni przez władze klubu.