Pedri doznał kontuzji na treningu. Kluczowy piłkarz FC Barcelony wypada z gry

Pedri doznał kontuzji na treningu. Kluczowy piłkarz FC Barcelony wypada z gry
Icon Sport

Sezon jeszcze nie rozpoczął się na dobre, a “Duma Katalonii” już musi radzić sobie z osłabieniami w kadrze. W czwartek w oficjalnych mediach klubowych pojawiła się informacja, że Pedri doznał kontuzji na treningu. Już mniej więcej wiadomo, ile Xavi Hernandez będzie musiał sobie radzić bez hiszpańskiego pomocnika.

FC Barcelona poinformowała, że Pedri doznał urazu mięśnia prostego uda w prawej nodze. Co ciekawe, reprezentant Hiszpanii z tą kontuzją zmagał się już w zeszłym sezonie i to przez nią opuścił najważniejsze spotkania. Media spekulują, że Pedri będzie poza grą mniej więcej od 4 do 6 tygodni.

Pedri doznał kontuzji na treningu. Kto zastąpi Hiszpana?

Pedri to jeden z najważniejszych piłkarzy dla Xaviego Hernandeza. Zagrał w obu meczach tego sezonu i tylko w jednym z nich trener “Dumy Katalonii” dał odpocząć hiszpańskiemu pomocnikowi na kilkanaście minut. Teraz wiele wskazuje na to, że tego zawodnika zastąpi Ilkay Gundogan, który trafił tego lata do FC Barcelony z Manchesteru City.

Jeśli spełnią się przewidywania katalońskich mediów, to Pedri będzie poza grą przez miesiąc lub półtora. To oznaczałoby, że zawodnik prawdopodobnie nie zagrałby w spotkaniach ligowych z Villarrealem, Osasuną, Betisem, Celtą i prawdopodobnie z Mallorką. Hiszpański pomocnik opuści także pierwsze spotkanie fazy grupowej Ligi Mistrzów, ale jeszcze nie wiadomo, z kim zmierzy się wtedy FC Barcelona. Gracz “Dumy Katalonii” nie zostanie również powołany do reprezentacji Hiszpanii na następne zgrupowanie, które odbędzie się we wrześniu.

Choć wcześniej pojawiła się informacja, że Tottenham nie zgadza się na wypożyczenie Giovanniego Lo Celso do FC Barcelony, to dzisiaj po opublikowaniu informacji o kontuzji Pedriego, taka opcja ponownie wróciła na tapet. Poinformował o tym Javi Miguel, jednak “Koguty” oczekują za swojego piłkarza mniej więcej 15 mln euro.

Pedri doznał kontuzji na treningu i jest to bardzo zła wiadomość dla FC Barcelony. Wpływ hiszpańskiego pomocnika na grę mistrza Hiszpanii jest bardzo duży. Wystarczy przypomnieć ostatnie spotkanie ligowe, gdy podczas meczu z Cadizem w końcówce to właśnie Pedri wykorzystał podanie od Ilkaya Gundogana i otworzył wynik rywalizacji, która się nie układała.