Piotr Zieliński odejdzie z Napoli? Klub rozpoczął poszukiwania jego następcy

Piotr Zieliński

Wiele wskazuje na to, że Piotr Zieliński może pożegnać się z SSC Napoli. Warto przypomnieć, że kontrakt Polaka wygasa w czerwcu 2024 roku, a Zieliński ma nie kwapić się do jego przedłużenia. I to pomimo faktu, że klub z Neapolu miał już zaoferować Zielińskiemu nowe warunki kontraktu, które zawierają podwyżkę jego uposażenia.

Piotr Zieliński odejdzie z Napoli?

Dziennikarze coraz głośniej piszą o tym, że Liverpool jest zdeterminowany, żeby pozyskać Piotra Zielińskiego. Pomóc ma w tym fakt, że kontrakt Zielińskiego z Napoli obowiązuje tylko do czerwca 2024 roku. “La Gazzetta dello Sport” przekazała nawet, że w Neapolu już rozglądają się za następcą Piotra Zielińskiego. W gronie potencjalnych kandydatów do zastąpienia reprezentanta Polski wymienia się Lazara Samardzicia z Udinese oraz Tommaso Baldanziego z Empoli.

Piotr Zieliński jest piłkarzem Napoli od sierpnia 2016 roku. W tym sezonie notuje swój najlepszy okres w klubie z Neapolu, z którym jest rewelacją zarówno Serie A, jak i rozgrywek Ligi Mistrzów. Piotr Zieliński zagrał w tym sezonie łącznie w 31 meczach, zdobywając 6 goli i notując 8 asyst. Nie dziwi więc, że ponownie zwrócił na siebie uwagę przedstawicieli Liverpoolu. O romansie Zielińskiego z tym klubem mówi się już od kilku sezonów, ale teraz wydaje się wreszcie coś być na rzeczy.