Polski siatkarz doznał kontuzji. Wraca do domu i nie zagra z Belgią!

Polski siatkarz doznał kontuzji
Icon Sport

Reprezentacja Polski bierze udział w siatkarskich Mistrzostwach Europy. Podopieczni Nikoli Grbicia obecnie przebywają w Bari, gdzie już niebawem odbędzie się spotkanie w ramach 1/8 finału. Już wiadomo, że w tym meczu nie wystąpi Mateusz Poręba. Selekcjoner Biało-Czerwonych potwierdził, że polski siatkarz doznał kontuzji i wraca do domu.

Można stwierdzić, że ostatnio trener Nikola Grbić nie ma szczęścia do środkowych. Dwa tygodnie przed rozpoczęciem turnieju okazało się, że reprezentacyjny sezon zakończył się dla Mateusza Bieńka, który doznał kontuzji stopy. Z tego względu 24-letni Mateusz Poręba został powołany i choć nie pojawiał się w oficjalnych składach, to pomagał drużynie w treningach. Właśnie podczas tego piątkowego doszło do urazu siatkarza.

Polski siatkarz doznał kontuzji. Mateusz Poręba będzie poza grą

Przegląd Sportowy poinformował, że podczas piątkowego treningu Mateusz Poręba zszedł z boiska, trzymając się za dłoń, z której obficie leciała krew, a to oznacza, że polski siatkarz doznał kontuzji. Służby błyskawicznie opatrzyły tę ranę, ale mimo wszystko raczej nie oznacza to dobrych wieści dla środkowego Biało-Czerwonych.

Głos na temat kontuzji Mateusza Poręby zabrał trener reprezentacji Polski. Nikola Grbić. “Zawsze chodzi o ten ostatni atak, o tę ostatnią piłkę. Dla Mateusza to już koniec. Będzie musiał wrócić do domu. Będziemy musieli zrobić rezonans magnetyczny, żeby sprawdzić, czy doszło do uszkodzenia kości, czy chodzi tylko o rozciętą skórę między palcami” – powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym serbski trener.

Wydaje się, że Nikola Grbić nie zamierza powołać dodatkowego zawodnika na resztę trwającego turnieju, chociaż w mediach sugeruje się, że być może Serb podejmie taką decyzję w kontekście kwalifikacji olimpijskich, na które Polacy udadzą się niebawem do Chin.

Kontuzja zawodnika to nigdy nie jest dobra wiadomość, nawet jeśli nie odgrywał w drużynie fundamentalnej roli. Rozpoczyna się właśnie decydująca faza Mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni awansowali do 1/8 finału tych rozgrywek. Na tym etapie podopieczni Nikoli Grbicia zmierzą się z reprezentacją Belgii. Początek spotkania zaplanowano na niedzielę o 21:00.