Premier League zawiesi rozgrywki? Wiadomo na jak długo

Po śmierci Królowej Elżbiety II, Premier League zawiesi swoje rozgrywki. Wszystko z powodu dziesięciodniowego okresu żałoby, który zostanie ogłoszony w Wielkiej Brytanii. W tym czasie nie będą mogły odbywać się żadne wydarzenia sportowe. Na ten moment nie wiadomo, co nadchodzącymi w przyszłym tygodniu meczami angielskich drużyn w europejskich pucharach. Wygląda jednak na to, że sytuacja będzie analogiczna, jak w przypadku zawieszenia rozgrywek Premier Leauge.

premier league zawiesi rozgrywki

Premier League zawiesza rozgrywki

W związku z 10-dniowym okresem żałoby, który zostanie ogłoszony na Wyspach Brytyjskich, przełożone na inny termin zostaną dwie najbliższe kolejki Premier League – 7 i 8. Niewykluczone, że taki sam los spotka mecze angielskich drużyn w europejskich pucharach, choć tutaj wydaje się, że konieczne są stosowne uzgodnienia z europejską federacją UEFA.

Przypomnijmy, że o śmierci Królowej Elżbiety II, Pałac Buckingham poinformował wczoraj wieczorem. Królowa zmarła w wieku 96 lat, będąc najdłużej, aż przez 70 lat, panującą głową Wielkiej Brytanii.