PŚ w Sapporo: wyniki sobotniego konkursu (21.01.2023)

PŚ w sapporo wyniki

Stefan Kraft wygrywa sobotni konkurs PŚ w Sapporo! To 29. zwycięstwo Austriaka w konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nad drugim miejscu Halvor Egner Granerud. Na najniższym stopniu podium sklasyfikowany został Ryoyu Kobayashi, a więc zwycięzca z piątku.

Skoki narciarskie Sapporo – wyniki (21.01.2023)

Stefan Kraft zdecydowanie wygrywa sobotni konkurs w Sapporo, wyprzedzając o 5,6 pkt Graneruda i o 7.4 punktów Kobayashiego. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Dawid Kubacki. Lider Pucharu Świata w skokach narciarskich zajął dziś czwarte miejsce.

Na ósmej lokacie uplasował się Kamil Stoch, a oczko niżej znalazł się Piotr Żyła. Aleksander Zniszczoł, który był trzeci po pierwszej serii, spadł na 25. miejsce. Paweł Wąsek nie przebrnął przez kwalifikacje.

Kamil Stoch zajmując w PŚ w Sapporo ósme miejsce wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji wszechczasów, względem liczby zdobytych punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Stoch wyprzedził Adama Małysza. Niekwestnionowanym liderem jest Janne Ahonen.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich

Dawid Kubacki wciąż jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach, choć przewaga Polaka nad Granerudem stopniała po dzisiejszym konkursie PŚ w Sapporo o 30 punktów i wynosi teraz 104 oczka. Szczegółową klasyfikację sprawdzisz tutaj.

PŚ w Sapporo: kiedy i o której skoki narciarskie w niedzielę?

Znasz już z PŚ w Sapporo wyniki sobotniego konkursu, a ostatnia część zmagań w Sapporo już w niedzielę. Kiedy skoki narciarskie? Konkurs i kwalifikacje w nocy czasu polskiego.

Niedziela, 22.01.2023
0:30 – Kwalifikacje
2:00 – Konkurs