PZPN jest blisko zakończenia współpracy z Fernando Santosem. To może być kwestia godzin

PZPN jest blisko zakończenia współpracy z Fernando Santosem
Icon Sport

Dzisiaj cała piłkarska Polska żyła spotkaniem, które odbyło się w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej między jej prezesem, Cezary Kuleszą, a selekcjonerem Biało-Czerwonych. Choć nie ustalono szczegółów, to teraz mówi się o tym, że PZPN jest blisko zakończenia współpracy z Fernando Santosem. Portugalczyk może rozstać się z kadrą nawet w ciągu najbliższych godzin, a już na pewno w trakcie tego tygodnia.

Rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej po zakończonym spotkaniu nie podał zbyt wielu szczegółów do publicznej wiadomości. „Panowie zakończyli pierwsze spotkanie. Do kolejnego ma dojść w tym tygodniu. Na razie nie zapadły żadne decyzje. Z selekcjonerem PZPN uzgodnił, że nie komentuje przebiegu spotkania” – powiedział Jakub Kwiatkowski.

PZPN jest blisko zakończenia współpracy z Fernando Santosem. Pozostały ostatnie szczegóły

Wieczorem jednak Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl podał, że sprawa związana z zakończeniem współpracy z Fernando Santosem nie jest tak skomplikowana, jak miało się na początku wydawać, ponoć całkiem sprawnie idzie osiągnięcie porozumienia. Dziennikarz dodał, że do uzgodnienia pozostały ostatnie szczegóły i niebawem obie strony będą mogły rozejść się za porozumieniem stron.

Co oznacza termin “niebawem”? Meczyki.pl sugerują, że może to się wydarzyć jeszcze w tym tygodniu, a nawet w przeciągu kilku lub kilkudziesięciu godzin. Wystarczy dopiąć ostatnie formalności, podpisać dokumenty i podziękować sobie za współpracę.

Fernando Santos pełnił rolę selekcjonera Biało-Czerwonych w sześciu meczach, z czego pięć z nich było spotkaniami oficjalnymi. Polacy wygrali trzykrotnie i tyle samo razy schodzili z boiska pokonani. Sytuacja w eliminacjach do Euro 2024 dla naszej reprezentacji nie jest najlepsza. Zajmujemy obecnie przedostatnią pozycję w grupie z sześcioma punktami na koncie. Już w październiku odbędą się kolejne dwa spotkania, w których zmierzymy się z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią. Dlatego sprawa związana z przyszłością selekcjonera jest taka istotna.