PZPN nie przedłużył kontraktu z Czesławem Michniewiczem

Czesław Michniewicz

Od kilku dni tematem numer jeden w Polsce jest to, czy Czesław Michniewicz zostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Dziś PZPN poinformował o tym, że nie zamierza skorzystać z klauzuli, która umożliwia związkowi jednostronne przedłużenie umowy z Michniewiczem.

Czesław Michniewicz stoi na straconej pozycji?

Informacja, którą oficjalnie podał PZPN oznacza, że całkowicie zmalały szanse Czesława Michniewicza na to, że nadal będzie selekcjonerem reprezentacji Polski. “Kontrakt Czesława Michniewicza z reprezentacją Polski nie zostanie jednostronnie przedłużony przez PZPN” – czytamy w lakonicznym komunikacie PZPN.

Owszem, nie oznacza to definitywnego rozstania, bowiem PZPN podaje, że rozmowy trwają. Jednak ostatnie doniesienia medialne mówią wyraźnie o tym, że prezes PZPN, Cezary Kulesza rozmawia z kandydatami, którzy mogą zastąpić Czesława Michniewicza.

W ostatnich dniach Czesław Michniewicz jest pod medialnym ostrzałem. Nie tylko ze względu na kiepski styl gry reprezentacji, ale też za podejście do dziennikarzy. Michniewicz blokuje ich w social mediach, a w trakcie wywiadów, sprawia wrażenie obrażonego na świat. Ewidentnie widać, że selekcjonera przerasta obecna sytuacja i prowadzenie kadry.