Randal Kolo Muani został piłkarzem PSG. Historyczny transfer stał się faktem [OFICJALNIE]

Randal Kolo Muani został piłkarzem PSG
Icon Sport

Do ostatnich chwil okienka transferowego nie można było mieć pewności, gdzie francuski napastnik będzie występował podczas reszty tego sezonu. Ostatecznie kluby oficjalnie poinformowały, że Randal Kolo Muani został piłkarzem PSG. Obie strony mogą mówić o dokonaniu historycznego transferu.

Negocjacje między Paris Saint-Germain a Eintrachtem Frankfurt na pewno nie były łatwe. Tak naprawdę trwały od wielu miesięcy, jednak władze paryskiego klubu najmocniej ruszyły po francuskiego napastnika pod koniec okienka transferowego. Dopiero w piątek po południu oba kluby doszły do porozumienia w sprawie transferu Kolo Muaniego do PSG.

Randal Kolo Muani został piłkarzem PSG. Kosztował 90 mln euro

Eintracht Frankfurt traci swojego piłkarza, ale zarobił za niego całkiem sporo. PSG zapłaci za Randala Kolo Muaniego 90 mln euro. 75 mln euro wypłacą już teraz jako kwotę podstawową, a 15 mln euro w formie zmiennych. Dziennikarze informują, że ten transfer udało się zrealizować rzutem na taśmę, dosłownie kilka minut przed zamknięciem okienka transferowego.

Dla niemieckiego zespołu jest to historyczny transfer. Randal Kolo Muani został oficjalnie najdroższym sprzedanym zawodnikiem “Orłów”. Wcześniej ten tytuł należał do Luki Jovicia, który w 2019 roku odszedł do Realu Madryt. “Los Blancos” zapłacili wtedy za serbskiego napastnika 63 mln euro. Z kolei dla paryskiego klubu pozyskanie Francuza to trzecia najdroższa operacja. Więcej kosztowali tylko Neymar oraz Kylian Mbappe.

Ten transfer oznacza to, że Randal Kolo Muani wraca do swojej ojczyzny. To wychowanek US Torcy, o którym głośno zrobiło się głównie w trakcie zeszłych rozgrywek. Francuski napastnik w poprzednim sezonie strzelił aż 23 gole i dołożył do tego 17 asyst.

Randal Kolo Muani został piłkarzem PSG, a kadra zespołu prowadzonego przez Luisa Enrique przeszła gruntowne przemeblowanie. Do stolicy Francji trafili wcześniej: Manuel Ugarte, Ousmane Dembele, Kang-in Lee, Lucas Hernandez, Marco Asensio, Goncalo Ramos, Cher Ndour, Milan Skrinar, Bradley Barcola i Arnau Tenas. Ostatecznie w klubie pozostał Kylian Mbappe, pozostaje tylko pytanie, na jak długo.