Robert Lewandowski kolejny raz o przyszłości w reprezentacji. Znamienne słowa

Robert Lewandowski

Wszyscy martwią się o dalsze losy piłkarskiej reprezentacji Polski po przejściu na sportową emeryturę Roberta Lewandowskiego. Kapitan naszej kadry na całe szczęście nie wspomina jeszcze o zakończeniu profesjonalnej kariery. Bardzo prawdopodobne, że zobaczymy go w akcji nie tylko na najbliższym Euro.

Robert Lewandowski zagra na kolejnych mistrzostwach świata?

Mimo iż Lewy wśród kibiców reprezentacji ma swoich zwolenników oraz zagorzałych przeciwników to jedno trzeba mu przyznać. Bez jego trafień gra Biało-czerwonych na kilku imprezach rangi mistrzowskiej byłaby w zasadzie niemożliwa. Przemawiają za tym fakty, a przecież z nimi się nie dyskutuje.

Pojawiają się więc coraz liczniejsze głosy, że po zawieszeniu butów na kołku przez wychowanka Varsovii Polacy będą mieli olbrzymie problemy z zakwalifikowaniem się na Euro czy też z udziałem w mundialu.

Jako że czas nie stoi w miejscu, to koniec sportowej kariery Robeta zbliża się wielkimi krokami. W teorii ciężko sobie wyobrazić, aby 38-letni Lewandowski uczestniczył jeszcze w MŚ 2026, ale sam zainteresowany ma na ten temat nieco inne zdanie, co zresztą oświadczył całemu światu w niedawnej wypowiedzi dla Mundo Deportivo:

“Wiem, że będę odpowiednio przygotowany fizycznie oraz w stu procentach gotowy, jeśli chciałbym zagrać na kolejnych mistrzostwach świata w 2026 roku. Obecnie jest zbyt wcześnie, żeby zadecydować. Zostało jeszcze trzy i pół roku, a nie cztery lata. To jednak wciąż bardzo dużo czasu i obecnie koncentruję się na mistrzostwach Europy, które odbędą się w 2024 roku.”

Oczywiście są to na ten moment tylko deklaracje i wszystko w tej sprawie będzie jasne i klarowne dopiero w 2026 roku. Miejmy jednak nadzieję, że w do tej pory pozostała część kadry postara się wznieść na absolutny szczyt swoich umiejętności. W innym wypadku powtórzenie sporego sukcesu, jakim był bez wątpienia udział w 1/8 finału mistrzostw może okazać się misją zupełnie niewykonalną.