Roland Garros 2022: dzikie karty przyznane! Dwa wielkie nazwiska na liście zawodników

Organizatorzy przyznali na Roland Garros 2022 dzikie karty. Wśród nich znalazło się miejsce dla dwóch francuskich tenisistów, którzy zapowiedzieli, że w tym sezonie kończą zawodową karierę.

Znamy już dzikie karty Roland Garros? Kto zagra w turnieju?

Znamy już kompletną listę zawodników, którzy powalczą o tegoroczne gigantyczne nagrody na Roland Garros. Organizatorzy rozdali także sześć dzikich kart w turnieju WTA oraz sześć dla ATP. Wśród kobiet otrzymały je Andrianjafitrimo, Ferro, Jacquemot, Jeanjean, Paquet oraz Tan. Wśród mężczyzn na Roland Garros dzikie karty przyznano takim tenisistom, jak Barrere, Guinard, Moutet, Pouille, Simon oraz Tsonga.

Roland Garros dzikie karty

Najwięcej emocji wywołują naturalnie Gilles Simon oraz Jo-Wilfried Tsonga. Obaj to 37-latkowie, którzy zapowiedzieli, że ten sezon będzie dla nich ostatnim w karierze. Ba, Tsonga chce zakonczyć karierę podczas French Open. Najwyżej na Roland Garros dotarł do półfinału – zarówno w 2013, jak i 2015 roku. Simon do tej pory najlepsze wyniki na Roland Garros osiągał w latach 2011, 2013 i 2015, kiedy kończył turniej na 4. rundzie.