Speedway Grand Prix Cardiff – kwalifikacje SGP Wielkiej Brytanii 2022

Pora na kolejną odsłonę batalii o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Tym razem czekają nas zmagania w stolicy, a zarazem największym mieście Walii. Turniej główny poprzedzą oczywiście SGP Cardiff kwalifikacje.

Speedway Grand Prix Cardiff kwalifikacje

Kiedy i o której kwalifikacje SGP Cardiff?

To będzie już szósta runda cyklu Speedway Grand Prix 2022. Przed tym sezonem dokonano ważnych zmian w kontekście rywalizacji o tytuł mistrza świata. Jedną z ważniejszych było przywrócenie kwalifikacji przed każdymi zawodami.

Teraz czekają nas kolejne Speedway Grand Prix Cardiff kwalifikacje. Odbędą się one już 12 sierpnia 2022 roku, oczywiście na torze w stolicy Walii. Początek jazd zaplanowany został na godzinę 16:00. Na pewno warto sobie zarezerwować nieco czasu, by móc śledzić poczynania poszczególnych zawodników.

Zasady kwalifikacji Speedway Grand Prix Cardiff 2022

W ramach kwalifikacji zawodnicy walczą o uzyskanie jak najlepszego rezultatu czasowego. To właśnie od tego wyniku zależy, z jakim numerem dany żużlowiec wystartuje w turnieju. Najszybszy jeździec będzie mógł jako pierwszy wybrać numer. A przecież jest on bardzo ważny, bo reguluje, z jakich pól startować będzie uczestnik Grand Prix.

Jeżeli dwóch zawodników uzyska taki sam czas, to wówczas pod uwagę wzięty zostanie drugi najszybszy przejazd. Warto odnotować, że w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych problemów, kwalifikacje mogą zostać odwołane, a o numerach zadecyduje losowanie.

Kiedy Grand Prix w Cardiff?

Podaliśmy już, kiedy zorganizowane zostaną kwalifikacje SGP Cardiff. Wiele osób zastanawia się z pewnością, kiedy dokładnie wystartuje rywalizacja w ramach GP Wielkiej Brytanii.

Zmagania w stolicy Walii zaplanowano na 13 sierpnia 2022 roku. Pierwszy bieg turnieju przewidziany został na godzinę 18:00. Z pewnością emocji nie zabraknie. Tradycyjnie odbędzie się 20 biegów rundy zasadniczej, a także półfinały i wielki finał.