Skład reprezentacji Polski na mecz z Belgią. Michniewicz znów zaskoczył!

Z wytęsknieniem oczekujemy na pierwszy gwizdek w meczu Polska – Belgia, który rozbrzmi już dzisiaj o 20:45 na PGE Narodowym w Warszawie.

skład reprezentacji polski na mecz z belgią

Skład Polski na mecz z Belgią – kogo zobaczymy w wyjściowej jedenastce?

Czesław Michniewicz znów nas zaskoczył. Właśnie poznaliśmy oficjalny wyjściowy skład reprezentacji Polski na mecz z Belgią. Nie ma co ukrywać, największą niespodzianką jest obecność w wyjściowej jedenastce Mateusza Wieteski, który zadebiutuje pod okiem Czesława Michniewicza. Od pierwszej minuty szansę dostanie też Linetty czy Sebastian Szymański.

Skład Polski na mecz z Belgią: Wojciech Szczęsny – Mateusz Wieteska, Kamil Glik, Jakub Kiwior – Matty Cash, Karol Linetty, Szymon Żurkowski, Nicola Zalewski – Piotr Zieliński, Sebastian Szymański, Robert Lewandowski.

Jak widać, na mecz Polska – Belgia skład zawiera w sobie nazwisko Roberta Lewandowskiego, który z trybun oglądał wcześniejszy mecz z Holandią. Do bramki wraca też podstawowy golkiper reprezentacji Polski, a więc Wojciech Szczęsny. W wyjściowej jedenastce zobaczymy Nicolę Zalewskiego, który sprawił kapitalne wrażenie, notując asystę w meczu przeciwko Holandii.

Poza 23-osobową kadrą meczową znaleźli się Grzegorz Krychowiak oraz Jan Bednarek. Drugi z nich narzeka na drobny uraz. Poza tym Czesław Michniewicz w kadrze na mecz z Belgią nie uwzględnił takich graczy, jak Łukasz Skorupski, Robert Gumny, Patryk Kun, Kamil Pestka, Damian Szymański, Kamil Jóźwiak, Tymoteusz Puchacz, Konrad Michalak i Przemysław Płacheta, Adam Buksa, Arkadiusz Milik i Krystian Belik..

Czy skład Polski na mecz z Belgią jest optymalny? Tak można stwierdzić. Zwłaszcza, kiedy przyjrzymy się, jaką dyspozycję prezentowali poszczególni zawodnicy w poprzednich spotkaniach. A skoro znamy już skład reprezentacji Polski na mecz z Belgią, to czy można także co nieco pomówić o składzie Belgów? Owszem. Roberto Martinez podał wyjściową jedenastkę.

Polska – Belgia skład rywali: Mignolet – Vertonghen, Alderweireld, Dendoncker – Castagne, Witsel, Tielemans, T. Hazard – Mertens, Batshuayi, E. Hazard.

Belgowie zagrają bez między innymi Kevina de Bruyne czy Romelu Lukaku. Mecz Polska – Belgia rozpocznie się o godzinie 20:40 na PGE Narodowym w Warszawie. Oby to był piękny wieczór dla biało-czerwonych.