Skoki narciarskie Lahti: znamy skład Polaków!

skoki narciarskie lahti

Przed skoczkami narciarskimi kolejne zmagania. Tym razem rywalizacja w ramach Pucharu Świata 2022/2023 zawita do Lahti. Fińskie miasto zorganizuje zarówno konkurs drużynowy, jak i indywidualny. Na jakich zawodników postawił Thomas Thurnbichler?

Skład Polaków na PŚ w Lahti

W składzie reprezentacji Polski na Puchar Świata w Lahti zabraknie oczywiście Dawida Kubackiego. Najlepszy polski skoczek musiał wrócić do kraju, by czuwać przy żonie. Marta Kubacka, jak poinformował reprezentant Polski, mierzy się z poważnymi problemami kardiologicznymi. Jej stan był określany jako ciężki. Takie informacje Dawid Kubacki przekazał 20 marca.

Osłabieni Polacy postarają się o jak najlepsze wyniki w Lahti. Kto znalazł się w składzie reprezentacji naszego kraju na zmagania drużynowe i indywidualne?

Thomas Thurnbichler postawił na takich zawodników jak Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Tomsz Pilch, a także Jan Habdas. Sztab szkoleniowy podczas zmagań w Planicy tworzyć będą:

Thomas Thurnbichler, Marc Nolke, Krzysztof Miętus, Mathias Hafele, Magdalena Wójcik, Kamil Skrobot, Kacper Skrobot.

Kiedy i o której PŚ w Lahti?

Warto uważnie przestudiować terminarz zmagań w ramach Pucharu Świata w Lathi. Do fińskiej miejscowości reprezentacja Polski uda się w piątek (24 marca). Dzień później czekają nas natomiast pierwsze zmagania.

Sobota, 25.03.2023

  • 13:30 – trening
  • 16:15 – konkurs drużynowy

Niedziela, 26.03.2023

  • 13:30 – kwalifikacje
  • 15:15 – konkurs indywidualny

Bezpośrednią transmisję ze zmagań w Lahti znajdziesz na TVN-ie. Chcesz oglądać skoki w internecie? Żaden problem. Bezpośrednia transmisja udostępniona zostanie na platformie Pilot WP.

Tym razem skoczkowie będą rywalizować na skoczni Salpausselka. Punkt HS to 130 m, a punkt K – 116 m. Rok konstrukcji to z kolei 1972.

Miejmy nadzieję, że nie zabraknie emocji, a reprezentanci Polski zdołają pokusić się o dobre wyniki!