Skoki narciarskie Lake Placid: kto skacze w duetach? Lista startowa

kto skaka w duetach

Wszyscy czekamy już na skoki narciarskie Lake Placid. Po raz pierwszy w Pucharze Świata zadebiutują duety. W tym miejscu warto więc spojrzeć, kto skaka w duetach i jak wyglądają zasady tej rywalizacji.

PŚ w Lake Placid: Kto skacze w duetach? Zasady rywalizacji

O tym, kto skacze w duetach i jakie są zasady konkursu duetów, rozpisał się Adam Bucholz z popularnego portalu skijumping.pl.

  1. Kto skacze w duetach? Każda reprezentacja może wystawić 1 zespół, który jest złożony z dwóch zawodników. Mowa o dwóch skoczkach. Nie wolno mylić tej rywalizacji z mikstem, gdzie startują jednocześnie kobiety i mężczyźni.
  2. Jeden skoczek w duecie może nie posiadać prawa startu w Pucharze Świata. Jedynym warunkiem startu są punkty FIS Cup zdobyte w tym lub poprzednim sezonie.
  3. Kolejność na liście startowej zależy od klasyfikacji Pucharu Narodów.
  4. W pierwszej serii wystąpią wszystkie zespoły, a nota zespołu będzie sumą not za skoki obu zawodników. Awans do drugiej serii uzyska 12 najlepszych zespołów.
  5. W drugiej serii znów skaczemy według klasyfikacji Pucharu Narodów, a sumowane są noty za pierwszą i drugą serię. Do trzeciej serii awansuje osiem najlepszych zespołów.
  6. W trzeciej serii konkursu duetów, pierwsza grupa skacze według klasyfikacji Pucharu Narodów, a druga według klasyfikacji konkursowej. Sumowane są noty za pierwszą, drugą i trzecią serię i tak tworzona jest klasyfikacja końcowa konkursu duetów.
  7. Za konkurs duetów przydzielane są punkty do klasyfikacji Pucharu Narodów. Otrzyma je dwanaście najlepszych reprezentacji i kolejno będzie to 200, 160, 120,100, 80, 70, 60, 50, 40, 30, 20 oraz 10 punktów za dwunaste miejsce.

Poniżej zobaczysz zasady konkursu duetów w skokach narciarskich na infografice.

Konkurs duetów – lista startowa PŚ w Lake Placid

Na ten moment nie wiemy jeszcze kto skaka w duetach, jeśli chodzi o personalia.Poznaliśmy jednak skład Polski na konkurs duetów. Thomas Thurnbichler podjął decyzję, że wystartują w nim Piotr Żyła i Dawid Kubacki.

Kiedy konkurs duetów? Skoki narciarskie Lake Placid terminarz

Skoro wiesz już, kto skacze w duetach i jakie są zasady konkursu duetów, to zobacz na terminarz PŚ w Lake Placid.

Sobota, 11.02.2023
14:30 – kwalifikacje
16:00 – konkurs indywidualny
23:00 – konkurs duetów

Niedziela, 12.02.2023
14:45 – Kwalifikacje
16:15 – Konkurs indywidualny