Skoki narciarskie Lillehammer: Granerud wygrywa wtorkowy konkurs!

Skoki narciarskie Lillehammer

Lider Pucharu Świata, Halvor Egner Granerud wygrywa wtorkowy konkurs Raw Air w Lillehammer. Na drugim miejscu Kraft, a na trzecim Fettner. Niestety, dla biało-czerwonych był to jeden z najsłabszych konkursów w tym sezonie.

Halvor Egner Granerud wygrywa i umacnia się na pozycji lidera Raw Air 2023!

Zwycięstwem Norwega, Halvora Egnera Graneruda zakończył się pierwszy konkurs w Lillehammer w ramach cyklu Raw Air 2023. Lider Pucharu Świata o 2,3 pkt wyprzedził zwycięzcę pierwszej serii, Stefana Krafta. Na najniższym stopniu podium uplasował się Manuel Fettner, który w klasyfikacji generalnej Raw Air awansował aż o 13 lokat. Liderem jest Granerud, który powiększył swoją przewagę.

To niestety nie był udany wtorek dla podopiecznych Thomasa Thurnibchlera. W czołowej dziesiątce konkursu w Lillehammer nie znalazło się miejsce dla żadnego Polaka. Najwyżej sklasyfikowany, na piętnastym miejscu był Kamil Stoch. 19. miejsce dla Dawida Kubackiego, 26. Aleksandra Zniszczoła, 27. Piotra Żyły, a 29. Pawła Wąska. Do drugiej serii nie awansował Jakub Wolny, który zajął 35 miejsce. Jutro dalsza część Raw Air w Lillehammer. O 19:15 prolog, a pojutrze o 16:30 drugi konkurs w Lillehammer.