Skoki narciarskie Oslo: Stefan Kraft zwycięzcą niedzielnego konkursu!

skoki narciarskie oslo wyniki

Stefan Kraft wygrywa niedzielny konkurs Pucharu Świata w Oslo i umacnia się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Raw Air 2023! Drugi dziś Anze Lanisek, a na najniższym stopniu, świętujący 33. urodziny Dawid Kubacki!

Wyniki niedzielnego konkursu PŚ w Oslo (12.03.2023)

Stefan Kraft umacnia się na prowadzeniu w generalce cyklu Raw Air 2023. Austriak notuje dziś 92. podium w Pucharze Świata, czym w tabeli wszechczasów zrównał się z Adamem Małyszem. Więcej wygranych ma tylko Janne Ahonen. Oto wyniki niedzielnego konkursu w Oslo.

Po pierwszej serii prowadził Daniel Tschofenig, ale nie wytrzymał drugiego skoku i kończy na i tak wysokim piątym miejscu. W czołowej dziesiątce znalazło się miejsce tylko dla jednego Polaka – Dawida Kubackiego. Pozostali spisali się poniżej oczekiwań. 17. był Paweł Wąsek, 19. Kamil Stoch (spadek z dziesiątego miejsca zajmowanego po pierwszej serii, Kamil znów miał fatalne warunki wietrzne), a 24. Piotr Żyła. Do drugiej serii nie awansował Jakub Wolny, który kończy konkurs na 41. miejscu.

Zobacz, jak wygląda klasyfikacja generalna Raw Air 2023. Kolejne zawody w Lillehammer już jutro. Wieczorem czeka nas prolog. Czasu na odpoczynek nie będzie.