Speedway Grand Prix 2022 Cardiff – dzika karta i rezerwowi

Na 13 sierpnia 2022 roku przewidziana została kolejna odsłona walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Tym razem żużlowcy spotkają się w walijskim Cardiff. Komu przypadła dzika karta GP Wielkiej Brytanii

Grand Prix Cardiff. Dzika karta przyznana

Już jakiś czas temu przyznana została Speedway Grand Prix 2022 Cardiff dzika karta. Pojedzie z nią Indywidualny Mistrz Wielkiej Brytanii 2021 Adam Ellis. Jest to jednocześnie srebrny medalista Drużynowego Pucharu Świata 2016. 

Ellis ścigał się i nadal ściga w lidze polskiej. Dzika karta GP Wielkiej Brytanii ma doświadczenie związane ze startami w klubach z Ostrowa Wielkopolskiego, Gorzowa Wielkopolskiego, a także Rzeszowa. Aktualnie zdobywa punkty dla łotewskiego Lokomotivu Daugavpils, który startuje w drugiej lidze.

Zawodnik, któremu przyznana została Speedway Grand Prix 2022 Cardiff dzika karta, miał okazję zadebiutować w elitarnym cyklu. Doszło do tego przy okazji turnieju w Cardiff w 2017 roku. Wtedy pełnił rolę rezerwowego. Na tor wyjechał w 16. biegu i dotarł do mety na ostatnim miejscu.

GP Wielkiej Brytanii. Kto rezerwowym?

Wiadomo już również, którzy zawodnicy będą pełnić funkcje rezerwowych. To zadanie powierzono wyróżniającym się juniorom z Wielkiej Brytanii. Chodzi o Toma Brennana oraz Leona Flinta.

GP w Cardiff odbędzie się 13 sierpnia o godzinie 18:00. Po raz ostatni zawodnicy rywalizowali na Principality Stadium w 2019 roku. Wówczas najlepszy okazał się Leon Madsen. Drugie miejsce zajął Emil Sajfutdinow, natomiast trzeci był Bartosz Zmarzlik.