SSC Napoli opublikowało oświadczenie ws. Chwiczy Kwaracchelii [OFICJALNIE]

SSC Napoli opublikowało oświadczenie ws. Chwiczy Kwaracchelii
Icon Sport

Gruziński skrzydłowy to jedna z rewelacji zeszłego sezonu europejskiej piłki. Nie powinno dziwić to, że przyszłość tego piłkarza interesuje szerokie grono osób oraz drużyn. To powoduje pojawianie się plotek na temat ewentualnego transferu zawodnika, ale również o potencjalnym przedłużeniu umowy z mistrzem Italii. Z tego względu SSC Napoli opublikowało oświadczenie ws. Chwiczy Kwaracchelii.

Poprzednie rozgrywki dla Chwiczy Kwaracchelii były wprost fantastyczne. W Serie A reprezentant Gruzji zdobył 12 goli i dołożył do tego 13 asyst. To właśnie między innymi dzięki występom skrzydłowego SSC Napoli sięgnęło po tytuł mistrzowski. Zmagania ligowe to jedno, ale piłkarz dobrze zaprezentował się również w europejskich pucharach, a jego zespół zakończył przygodę z Ligą Mistrzów na etapie ćwierćfinału.

SSC Napoli opublikowało oświadczenie ws. Chwiczy Kwaracchelii. Zdementowano plotki

W „Corriere dello Sport” pojawił się niedawno artykuł, z którego wynika, że negocjacje między obiema stronami odnośnie przedłużenia kontraktu przez gruzińskiego skrzydłowego przedłużają się. Ma to wynikać z pensji, na którą liczy Gruzin. Obecnie zarabia 1,4 mln euro rocznie, a ma nadzieję na wzrost wynagrodzenia do poziomu ok. 5 mln euro. Istotny ma też być zapis związany z klauzulą odejścia wynoszącą 90 mln euro.

Właśnie te doniesienia musiały poruszyć władze SSC Napoli, które opublikowały komunikat w tej sprawie. “Niektóre media nadal donoszą, podając jako źródło agentów piłkarza, o rzekomo trwających negocjacjach w sprawie przedłużenia umowy z Kwaracchelią. To bzdura. Nikt nigdy nie mówił o możliwym prolongowaniu tego kontraktu (który kończy się za cztery lata). Ani Mauro Meluso, ani Maurizio Micheli, ani Aurelio de Laurentiis, ani Andrea Chiavelli” – czytamy w komunikacie klubu.

Choć SSC Napoli opublikowało oświadczenie ws. Chwiczy Kwaracchelii, to nie oznacza, że tematu związanego z przedłużeniem umowy naprawdę nie ma. Wiadomo, że włodarze neapolitańskiego klubu są bardzo trudni w tego typu negocjacjach, o czym mógł przekonać się na przykład Piotr Zieliński. Dla Chwiczy Kwaracchelii początek sezonu nie jest udany pod względem strzeleckim, bo nie zdobył jeszcze gola. W spotkaniu przeciwko Sassuolo udało mu się jednak zanotować asystę.