Świątek – Vekić wynik i skrót finału WTA San Diego 2022 (WIDEO)

Iga Świątek wygrała turniej WTA San Diego 2022. Poniżej sprawdzisz skrót meczu Świątek – Vekić. Wynik to 2:1 dla Polki (6:3, 3:6, 6:0).

Świątek – Vekić skrót finału WTA San Diego 2022

Iga Świątek od początku była faworytką finału WTA San Diego 2022. Świątek przystępowała przecież do turnieju jako światowy numer jeden i finalistka imprezy w Ostrawie. Vekić miała czym postraszyć, bowiem eliminowała Collins, Sabalenką, Pliskovą oraz Sakkari. Okazało się jednak, że Świątek okazała się dla Chorwatki za silna.

Przebieg meczu Świątek – Vekić wynik meczu

• Świątek – Vekić 6:3, 3:6, 6:0.

Finał WTA San Diego 2022 trwał 1 godzinę i 49 minut. Świątek rozpoczęła od wygrania pierwszego seta 6:3. W drugiej partii Vekić wyrównała stan meczu, wygrywając 6:3. Jednak decydujący trzeci set pokazał, dlaczego Polka jest numerem jeden. Świątek wygrała 6:0 i był to już jej 21. set wygrany do zera w tym roku.

Teraz po meczu Świątek – Vekić dwa tygodnie przerwy dla Polki, a później WTA Finals. Tam także nasza tenisistka będzie faworytką.