Tai Woffinden potwierdził złamanie

fot. Icon Sport

Nie tak najważniejszą fazę sezonu wyobrażała sobie Betard Sparta Wrocław. Zespół, który wygrał sezon zasadniczy PGE Ekstraligi 2023, musi mierzyć się z dużymi problemami.

Tai Woffinden kontuzjowany

Potwierdziły się początkowe przypuszczenia w sprawie Taia Woffindena, który jest jednym z filarów Sparty Wrocław. Brytyjczyk doznał złamania ręki, o czym poinformował na instagramowym profilu.

„Ręka była złamana. Jestem już po operacji. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać za kilka tygodni” – napisał Woffinden.

Komunikat w sprawie tego zawodnika wydała też wrocławska Sparta.

„Pytacie co z Taiem. Przeszedł operację w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Dziękujemy Dr Adamowi Domanasiewiczowi i całemu zespołowi szpitala. Tai rozpoczyna rehabilitację. Teraz walka z czasem” – tak brzmi informacja klubowa.

Generalnie sytuacja Woffindena nie wygląda zatem zbyt dobrze. Trudno stwierdzić, jak potoczą się dalsze losy tego zawodnika. Przypomnijmy, że złamanie to efekt upadku podczas Grand Prix Cardiff. Na ojczystej ziemi Woffinden zaliczył bardzo nieprzyjemną kraksę. Bezpośrednio po zdarzeniu nie ukrywał, że czuje, iż nastąpiło złamanie.

Artiom Łaguta przekazał dobre wieści

W poniedziałek (4 września) kibice Sparty znów się zmartwili, bo podczas spotkania na Wyspach Brytyjskich upadek zaliczył Artiom Łaguta. Krótko później zawodnik wycofał się z rywalizacji, natomiast potem pokazał w sieci, że jego noga została opatrzona przez lekarzy. Założony został bandaż, co wyglądało niezbyt dobrze.

Ostatecznie jednak Łaguta wszystkich uspokoił. Zameldował w sieci, że wszystko jest z nim dobrze i że będzie gotowy na kolejne starty w rozgrywkach ligowych – zarówno w Anglii, jak i Polsce.

Przed Spartą Wrocław decydujący pojedynek w kontekście walki o finał PGE Ekstraligi. 10 września wrocławianie pojadą u siebie z Apatorem Toruń. W pierwszym meczu było 45:45.