Upadek Petera Prevca. Dramatyczne sceny (WIDEO)

Podczas jednego ze skoków treningowych na Mistrzostwach Świata w Planicy, fatalnie wyglądający upadek zanotował Peter Prevc. Kibice, jak i wszystkie osoby zgromadzone wokół skoczni zamarły. Wyglądało to niezwykle dramatycznie. 

Dramatyczny upadek Petera Prevca na Mistrzostwach Świata w Planicy (WIDEO)

Peterovi Prevcowi tuż po wyjściu z progu wypięła się narta. Słoweniec z impetem runął na zeskok i zsunął się na sam dół skoczni. Peter Prevc po upadku został zwieziony ze skoczni toboganem. Następnie helikopterem został przetransportowany do szpitala, gdzie przejdzie dalsze badania. Upadek Petera Prevca możesz zobaczyć na poniższym wideo.

Najbardziej optymistyczna informacja jest taka, że w momencie opuszczania skoczni, Peter Prevc był przytomny i pomachał do kibiców. Wszystko wyglądało naprawdę dramatycznie. Rzadko ogląda się aż tak fatalne upadki. Aż przypomniały się sceny z 2014 roku, kiedy w Bad Mitterndorf fatalny upadek zanotował Thomas Morgenstern. Austriak walczył nie tylko o kontynuowanie kariery, ale i o życie.

“Peter Prevc jest przytomny i rozmawia normalnie. Więcej będzie wiadomo później” – poinformowała jedna ze słoweńskich telewizji. Przypomnijmy, że Peter Prevc nie znalazł miejsca w składzie reprezentacji Słowenii na konkurs na skoczni normalnej. Po tak fatalnym upadku niemożliwe jest, żeby wystąpił także w konkursie indywidualnym i drużynowym na skoczni dużej. Trzymamy kciuki za Petera Prevca. Oby jak najszybciej wrócił na skocznie i oby każde kolejne informacje napawały coraz większym optymizmem.