WTA Dubaj 2023: Iga Świątek w półfinale! Pliskova wycofała się z turnieju

Iga Świątek

Iga Świątek awansowała do półfinału WTA Dubaj 2023 po tym, jak jej ćwierćfinałowa rywalka, Karolina Pliskova wycofała się niespodziewanie z turnieju. Z kim zagra Świątek w półfinale i kiedy? Wiemy już, kto będzie następną rywalką Polki.

Iga Świątek w półfinale WTA Dubaj 2023

W czwartek Iga Świątek miała grać z Karoliną Pliskovą o półfinał WTA w Dubaju. Wiemy już, że mecz nie dojdzie do skutku, bowiem Czeszka niespodziewanie zrezygnowała z udziału w turnieju. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, dlaczego Pliskova wycofała się z WTA Dubaj 2023. Chodzi o infekcję wirusową.

W związku z tym, Iga Świątek awansowała do półfinału WTA Dubaj 2023. Z kim zagra Świątek? Jej rywalką w półfinale będzie wygrana pary Maddison Keys – Jessica Pegula. Mecz w piątek, 24 lutego 2023 roku, o nieznanej jeszcze porze.

Iga Świątek jest główną faworytką do wygrania WTA w Dubaju. To nie dziwi, bowiem nasza rakieta imponuje formą. Polka pewnie wygrała turniej w Dausze, a w Dubaju kontynuuje wyborną formę. Niezależnie od tego z kim zagra Świątek, to ona przystąpi do meczu w roli zdecydowanej faworytki.

Czy dłuższy odpoczynek wybije Świątek z rytmu? Nie sądzimy. Podobna sytuacja miała bowiem miejsce podczas turnieju w Dausze, gdzie wycofała się Belinda Bencić. Świątek odpoczęła, a na kort wróciła w równie wybornej formie, jak w poprzednim meczu. Na to liczymy i tym razem. Będziemy na bieżąco informować, kiedy gra Światek w półfinale WTA Dubaj 2023.