WTA Finals 2022 finał: Sabalenka – Garcia. Kiedy, o której godzinie, gdzie oglądać?

WTA Finals 2022 finał

Takiego scenariusza nie przewidział nikt. Zwłaszcza po fazie grupowej WTA Finals 2022. Finał turnieju jest sporym zaskoczeniem. I nie chodzi już tu o pojedynek Garcia – Sabalenka, ale o fakt, że zarówno Iga Świątek, jak i Maria Sakkari odpadły w półfinałach. A przecież zarówno Polka, jak i Greczynka przez fazę grupową przeszły niczym burza, nie tracąc ani jednego seta.

Kiedy finał WTA Finals 2022: Sabalenka – Garcia? O której mecz

Polscy kibice liczyli na występ Igi Świątek w finale WTA Finals 2022. Niestety stało się inaczej, a Polka przegrała w półfinale z Aryną Sabalenką i to właśnie Białorusinka zmierzy się w wielkim finale z Francuzką, Caroline Garcią. Mecz finałowy zostanie rozegrany 7 listopada 2022 roku, o godzinie 23:00 czasu polskiego. Kto wygra? Na papierze faworytką jest Aryna Sabalenka, ale niczego wykluczyć nie można, co już zresztą doskonale pokazała impreza w Forth Worth.

Droga Caroline Garcii do finału WTA Finals

Caroline Garcia w półfinale pokonała Marię Sakkari. Greczynka przez fazę grupową przeszła bez skazy, wygrywając wszystkie mecze bez straty seta. Jednak musiała uznać wyższość Francuzki. Półfinał Garcii z Sakkari został rozegrany jako pierwszy i zakończył się zaskakująco szybko, po 1 godzinie i 16 minutach gry. Na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:0 i 6:3, 6:2 dla Garcii.

Wcześniej Francuzka zajęła drugie miejsce w swojej grupie. Na inaguurację turnieju WTA Finals pokonała Coco Gauff. W drugim meczu Garcia musiała uznać wyższość Igi Świątek i było to starcie do jednej bramki. O jej awansie do półfinałów decydowało więc starcie z Darią Kasatkiną, gdzie w trzecim secie, po tie-breaku Garcia zakończyła mecz na swoją korzyść.

Droga Aryny Sabalenki do finału WTA Finals

Aryna Sabalenka w półfinale ograła Igę Świątek, czym sprawiła jeszcze większą sensację, niż Garcia, pokonująca Sakkari. Sabalenka uporała się ze Świątek w trzech setach, choć wcześniej turniej wcale nie był dla niej taki różowy. Dodajmy, że mecz półfinałowy trwał ponad dwie godziny.

W grupie Białorusinka musiała się sporo napocić, żeby awansować do wspomnianego wcześniej półfinału. Na otwarcie po niezwykle zaciętym meczu pokonała Ons Jabeur. Później łatwo przegrała z Marią Sakkari, a na koniec pokonała Jessicę Pegulę.

Bezpośrednie mecze Sabalenka – Garcia

Obie panie miały okazję ze sobą rywalizować czterokrotnie. Bilans bezpośrednich meczów, to w tej chwili 2:2. Choć ostatnie dwa mecze padły łupem Garcii, w tym tegoroczne starcie podczas turnieju WTA w Cincinnati.

• Garcia – Sabalenka 2:1 (Cincinnati 2022)
  • Sabalenka – Garcia 0:2 (Zhuhai 2018)
  • Sabalenka – Garcia 2:1 (Pekin 2018)
  • Sabalenka – Garcia 2:1 (Cincinnati 2018)

Gdzie oglądać mecz Sabalenka – Garcia? Transmisja na żywo

Ten mecz pokazywany będzie między innymi przez legalnych bukmacherów. Ze starcia Sabalenka – Garcia stream online za darmo na poniższych witrynach: