XTB KSW 81 z pierwszym starciem pań na karcie

ksw 81

22 kwietnia na gali XTB KSW 81 dojdzie do klatki KSW powróci Karolina Owczarz (5-2). Jej rywalką będzie niepokonana Adrianna Kreft (4-0), dla której będzie to drugie starcie pod banderą KSW. Starcie zostało zakontraktowane w kategorii muszej. Dla reprezentantki WCA jest to szansa na rozpoczęcie nowej serii zwycięstw, po tym jak w ostatnich czterech pojedynek przeplatała wygrane z porażkami.

Czy nowa gwiazda rozbłyśnie na XTB KSW 81?

Adrianna Kreft uchodzi za jedną z najbardziej utalentowanych zawodniczek w polskim MMA. Fighterka związana z MMA Team Tczew jest niepokonana w trakcie zawodowej kariery w mieszanych sztukach walki. Podczas debiutu w okrągłej klatce KSW wygrała swoje starcie z doświadczoną Czeszką, Petrą Castkovą (jednogłośna decyzja sędziów). Tczewianka ma za sobą również udane starty w amatorskim MMA, między innymi na gali TFL pokonała Wiktorię Czyżewską, wschodzącą gwiazdę KSW, która w swoim debiucie już w 1. rundzie rozprawiła się z Aleksandrą Karasaevą.

Bardzo ważne starcie dla Karoliny Owczarz

Zawodniczka trenująca w WCA ma przed sobą trudne wyzwanie. Nadchodzący pojedynek zdefiniuje jej przyszłość w federacji KSW. Dotychczas stoczyła dla największej polskiej federacji siedem pojedynków, z których 5 udało się wygrać. Po serii trzech wygranych przydarzyła jej się wpadka z Justyną Habą, która delikatnie zahamowała drogę na szczyt kobiecego MMA w kraju nad Wisłą. W ostatnim swoim pojedynku, w sierpniu 2022 roku podczas KSW 73, Owczarz pokonała po wyrównanej walce Natalię Baczyńską-Krawiec. Popularna “Owca” jest delikatną faworytką starcia z Kreft, głównie ze względu na swoje doświadczenie z walk bokserskich oraz tych stoczonych dla organizacji KSW.

Dotychczasowa rozpiska gali XTB KSW 81

Federacja KSW ogłosiła już część starć, które zobaczymy na gali w Tomasz Mazowieckim. Dotychczasowa karta walk prezentuje się następująco:

  • Karolina Owczarz vs Adrianna Kreft
   Marcin Krakowiak vs Henry Fadipe
   Filip Stawowy vs Marek Samociuk
   Igor Michaliszyn vs Krystian Bielski
   Tomasz Sarara vs Errol Zimmerman
   Adrian Bartosiński vs Artur Szczepaniak