Żużel. Chcą oddać zawodnika za grosze. Kluby go nie chcą

Karol Żupiński przed dwoma laty zbierał mnóstwo pozytywnych opinii. Obecnie ten junior już nie ma takiej renomy. Apator Toruń nie widzi już dla niego miejsca w swoim składzie.

Karol Żupiński, żużel

Żużel. Co dalej z Karolem Żupińskim?

Kariera Karola Żupińskiego zdecydowanie nie zmierzyła we właściwym kierunku. Młody zawodnik był wielką nadzieją polskiego speedwaya, ale w pewnym momencie coś się zacięło. Apator Toruń wiązał z nim wielkie nadzieje, jednak finalnie okazało się, że żużlowiec nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom.

Pod koniec mijającego sezonu Żupiński trafił do Wybrzeża Gdańsk, gdzie notował wcześniej wiele wspaniałych występów. Tym razem jednak już tak dobrze mu nie szło. Miał problem ze skuteczną rywalizacją z niżej notowanymi przeciwnikami. To tylko potwierdziło, że zawodnik tkwi w potężnym kryzysie.

Karol Żupiński – gdzie trafi?

Portal WP SportoweFakty pisze, że torunianie chcą wypożyczyć Karola Żupińskiego, bo po prostu nie widzą w nim potencjału na miarę skutecznej rywalizacji w PGE Ekstralidze. Wspomniany serwis uważa, że Apator jest w stanie wypożyczyć juniora za niewielką kwotę.

Ale mimo to – jak donosi prasa – chętnych na Żupińskiego w pierwszej lidze brakuje. Klubom co prawda brakuje juniorów, jednak nikt nie chce podejmować ryzyka. Ten zawodnik nie jest bowiem gwarantem punktów. Mogłoby się więc okazać, że jego sprowadzenie przyniesie spory kłopot.