Australian Open 2023: losowanie drabinki już za nami! Z kim zagrają Polacy?

Australian Open 2023 losowanie

Za nami już losowanie Australian Open 2023. Drabinka została rozlosowana, a to doskonała okazja, żeby przyjrzeć się z kim zagrają Polacy. Przypomnijmy, że na tegorocznym wielkoszlemowym Australian Open zobaczymy trzech biało-czerwonych. Będą nimi: Iga Świątek, Hubert Hurkacz oraz Magda Linette. Magdalena Fręch nie przebrnęła niestety przez kwalifikacje, przegrywając w drugim meczu.

Losowanie Australian Open 2023

Na Australian Open 2023 losowanie przyniosło nam już kilka interesujących pojedynków w pierwszej rundzie wielkoszlemowej imprezy, rozgrywanej na kortach w Melbourne. Iga Świątek zagra z Niemką Jule Niemeier. Zapewne Polka pamięta zeszłoroczny pojedynek z Niemeier podczas US Open, kiedy to potrzebowała trzech setów, żeby wyeliminować aktualną 68. rakietę świata. Magdzie Linette przyjdzie rywalizować z Egipcjanką Mayar Sherif, która jest klasyfikowana na 52. miejscu rankingu WTA. Wśród panów, nasz rodzynek Hubert Hurkacz, pierwszą rundę Australian Open 2023 rozpocznie od meczu z Hiszpanem Pedro Martinezem (58. ATP).

Oczywiście to kiedy i z kim grają Polacy na Australian Open 2023 interesuje nas najbardziej, ale w pierwszej rundzie nie brakuje innych, pasjonujących pojedynków. Z pewnością hitowo zapowiada się starcie, pomiędzy Matteo Berrettinim, a Andy Murrayem. Wśród kobiet, już nie możemy doczekać się meczu pierwszej rundy, w którym Leylah Fernandez zagra z Alize Cornet.

Jeśli chodzi o faworyta rywalizacji mężczyzn, a więc Novaka Djokovicia, to Serb na inagurację Australian Open 2023 zmierzy się z Roberto Calbaesem Baeną.

Tutaj sprawdzisz pełną drabinkę Australian Open 2023 >>>

Z kim grają Polacy na Australian Open? Drabinka Polaków

  • Iga Świątek –  Julia Neimeier
  • Magda Linette – Mayar Sherif
  • Hubert Hurkacz – Pedro Martinez

Jak tylko organizatorzy poinformują, kiedy grają Polacy na Australian Open 2023, godziny i daty meczów zamieścimy w tym tekście. Przypomnijmy, że mecze pierwszej rundy zaplanowano na 16 i 17 stycznia 2023 roku.