Australian Open 2023: Magdalena Fręch wygrywa na początek!

Magdalena Fręch

Magdalena Fręch udanie rozpoczęła kwalifikacje Australian Open 2023. Polka pokonała Austriaczkę, Sinję Kraus 6:2 i 6:0 i awansowała do drugiej rundy eliminacji. Wiemy z kim i kiedy zagra następny mecz.

Magdalena Fręch wygrywa na inaugurację eliminacji Australian Open 2023

Klasyfikowana na 103. miejscu rankingu WTA Polka, pokonała 193. rakietę świata, Sinję Kraus 6:2, 6:0. Mecz trwał zaledwie 55 minuty, więc można stwierdzić, że Magdalena Fręch ekspresowo awansowała do drugiej rundy, trzystopniowych kwalifikacji.

Żeby zagrać w drabince głównej Australian Open 2023, Magdalena Fręch musi wygrać jeszcze dwa mecze. Jej najbliższą rywalką będzie Amerykanka Sachia Vickery, klasyfikowana na 202. miejscu rankingu WTA. Mecz w nocy, z wtorku na środę czasu polskiego.

Magdalena Fręch jest jedyną przedstawicielką Polski, biorącą udział w kwalifikacjach Australian Open 2023. Polka jest rozstawiona z piątką i ma duże szanse na awans do drabinki głównej. W turnieju zapewniony udział mają Iga Świątek, Hubert Hurkacz oraz Magda Linette. Z imprezy wypadł za to Kamil Majchrzak, wokół którego rozpętała się afera dopingowa.