Australian Open 2023: Naomi Osaka nie zagra w turnieju

Naomi Osaka

Potwierdziło się to, o czym spekulowano od kilku dni. Naomi Osaka nie zagra w Australian Open 2023. O tym fakcie oficjalnie poinformowali organizatorzy turnieju w Melbourne. Co ciekawe, w komunikacie nie przekazano powodu, z którego Japonka nie wystąpi na tegorocznym Australian Open. Wszystko wygląda zagadkowo i stąd też, w głowach kibiców pojawia się pytanie, czy Osakę zobaczymy jeszcze kiedykolwiek na korcie.

Naomi Osaka nie zagra na Australian Open 2023

Japonka jest byłą liderką kobiecego rankingu WTA. Naomi Osaka dwukrotnie wygrywała Australian Open – w 2019 oraz 2021 roku. W tym roku nie zobaczymy jej w Melbourne, o czym poinformowali organizatorzy turnieju. Już od kilku dni w mediach krążyły informacje, że z Japonką nie można się skontaktować.

W środowisku nastały obawy czy 25-latka jeszcze kiedykolwiek wróci na kort. Problemy Naomi Osaki rozpoczęły się podczas Roland Garros 2021, kiedy ze względu na słaby stan zdrowia psychicznego wycofała się w trakcie rywalizacji. Krótko później ujawniła, że od kilku lat zmaga się z depresją.

Po raz ostatni Naomi Osaka pojawiła się na kortach we wrześniu 2022 roku, kiedy rywalizowała w turnieju w Tokio. Wycofała się z niego w drugiej rundzie, z powodu bólu brzucha.

Miejsce Naomi Osaki w Australian Open 2023 zajmie Daria Jastremska. Przypomnijmy, że tegoroczny Australian Open rozpocznie się 16 stycznia i potrwa do 29 stycznia.