Euro 2024 Grupa C – kursy i faworyci. Angielski turniej ostatniej szansy?

Mówi się, że podczas Euro 2024 grupa C będzie całkowicie zdominowana przez podopiecznych Garetha Southgate'a. Czy tak będzie w rzeczywistości? Oto moja krótka prognoza.

Euro 2024 Grupa C – kursy na zwycięzcę grupy

Mimo iż angielski futbol na poziomie klubowym nieco w tym mijającym sezonie zawiódł, to sama reprezentacja nadal znajduje się w wąskim gronie faworytów do zwycięstwa w całym Euro 2024. Jude Bellingham i jego reprezentacyjni koledzy dysponują ogromnym potencjałem, czego legalni polscy bukmacherzy są doskonale świadomi.

Trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że ani triumf Duńczyków, ani też wygrana Serbii czy też Słowenii nie jest praktyce możliwa. Co prawda w futbolu zdarzają się ogromne niespodzianki, ale tym razem do takowej nie dojdzie. Wyspiarze są zbyt mocni, by dać się ograć grupowym przeciwnikom. Jeśli mają mieć rzeczywiście jakieś problemy, to z całą pewnością dopiero w dalszej fazie zmagań.

Kto wygra Grupę C Euro 2024? Typy na zwycięzcę

Sporą niewiadomą jest to, która z ekip zamelduje się w następnej fazie niemieckiego turnieju wraz z popularnymi Synami Albionu. Logicznym scenariuszem byłby awans Duńczyków. To właśnie podopieczni Kaspera Hjulmanda byli bowiem półfinałowymi rywalami Anglików podczas poprzednich ME. Jeśli wierzyć w prawo serii, to ich obecność w fazie pucharowej powinna być tylko i wyłącznie formalnością.

Na Euro 2024 grupa C powinna być mimo wszystko emocjonująca dzięki obecności w niej Słoweńców. Terminarz Euro 2024 układa się także ciekawie. Przypominam, że piłkarze z tego niewielkiego, nieco ponad 2-milionowego kraju w Europie Środkowej omal nie wyprzedzili podczas eliminacji do Euro faworyzowanych reprezentantów Danii, o których wspomniałem parę zdań wcześniej. Według moich prognoz Słoweńcy będą czarnym koniem tej grupy, w związku z czym ich poczynaniom należy się szczególnie przyjrzeć.

euro-2024-grupa-c
Icon Sport

Stosunkowo kiepskie kwalifikacje i niezbyt dobra forma w ostatnich sparingach zdają się być wyraźnym sygnałem, że kadra Serbii prawdopodobnie ukończy pierwszą fazę nadchodzącego czempionatu na ostatnim miejscu w stawce. Kiedyś wierzyłem w opowieści o zaciętości i niezwykle mocnych charakterach bałkańskich drużyn, ale aktualnie podobnymi cechami może się pochwalić właściwie każda przykładowa reprezentacja. Tam, gdzie nie ma umiejętności stricte piłkarskich, tam niestety próżno także szukać sukcesów. Uważam, że pierwsza od ponad dwóch dekad przygoda Serbów na Mistrzostwach Europy skończy się tym samym wyjątkowo szybko.

Jak zatem może finalnie wyglądać duet, który zamelduje się w 1/8 Euro 2024? W przypadku grupy C stawiam na Anglików oraz reprezentację Słowenii. Być może nieco kontrowersyjnie, ale w pełni świadomie. Czy to słuszne prognozy? Czas pokaże.