Hiszpania – Norwegia typy i kursy (eliminacje Euro 2024)

Kolejne mecze w ramach eliminacji Mistrzostw Europy 2024 przed nami. Przygotowaliśmy na starcie Hiszpania – Norwegia typy, które pomogą w obstawianiu. Jak zakończy się ta interesująca potyczka?

Hiszpania – Norwegia typy i przewidywania

To może być jedno z ciekawszych, sobotnich starć. W Maladze będziemy świadkami potyczki Hiszpania – Norwegia. Typy na to spotkanie wybraliśmy w oparciu o statystyki poprzednich spotkań tych reprezentacji. W grupie A, oprócz Hiszpanów prowadzonych przez Luisa de la Fuente i Norwegów, których selekcjonerem jest Stale Solbakken, znaleźli się również reprezentanci Szkocji, Cypru i Gruzji. Hiszpania jest naturalnym faworytem do awansu, reprezentacja Norwegii przy dobrej formie sprawić może nie lada niespodziankę.

hiszpania - norwegia typy

Piłkarze La Furia Roja Roja nie mogą z pewnością określić jaki był dla nich Mundial w Katarze. Co prawda ⅛ finału to wielkie osiągniecie ale dla niegdysiejszych Mistrzów zarówno Świata jak i Europy odpadnięcie na tym poziomie po serii rzutów karnych z Marokiem niesie pewien niedosyt. Siódmy zespół rankingu FIFA chciałby z pewnością na kolejnej imprezie nawiązać do największych sukcesów.

Norwegowie to reprezentacja, które nie można jednoznacznie określić. Skandynawowie zawsze są niewygodnym rywalem i toczą wyrównane pojedynki nawet z największymi ale ostatni raz na wielkiej imprezie pojawili się w 2000 roku na Mistrzostwach Europy w Holandii i Belgii. Norwegowie podczas trwającego pod koniec ubiegłego roku Mundialu w Katarze rozegrali dwa mecze towarzyskie. Rozpoczynające się właśnie eliminacje są szansą by po raz kolejny pokazać się na arenie międzynarodowej.

Naszym zdaniem sobotnia potyczka w Maladze zakończy się triumfem reprezentacji prowadzonej przez Luisa de la Fuente. Piłkarze La Furia Roja wygrali 9. z 15 ostatnio rozegranych meczów. Uważamy także, że to Norwegowie zdobędą gola jako pierwsi. Taki scenariusz miał miejsce w 7. z 11. ostatnich meczów Wikingów w ramach eliminacji EURO.

Hiszpania – Norwegia ostatnie wyniki

Poniżej przedstawiamy wyniki ostatnich meczów, które rozegrały obydwie reprezentacje

Ostatnie mecze Hiszpanii

  • Maroko – Hiszpania 0:0
  • Japonia – Hiszpania 2:1
  • Hiszpania – Niemcy 1:1

Ostatnie mecze Norwegii

  • Norwegia – Finlandia 1:1
  • Irlandia – Norwegia 1:2
  • Norwegia – Serbia 0:2

Hiszpania – Norwegia bezpośrednie mecze

Będzie to 6. bezpośrednie starcie tych drużyn.

  • Norwegia – Hiszpania 1:1
  • Hiszpania – Norwegia 2:1
  • Norwegia – Hiszpania 0:3

Norwegowie wygrali do tej pory tylko jeden bezpośredni mecz przeciwko Hiszpanom. Czy w sobotę uda im się odnieść kolejne zwycięstwo?

Hiszpania – Norwegia kursy bukmacherskie

Bukmacherzy mają podobne zdanie do nas przed sobotnim meczem Hiszpania – Norwegia. Typy, które prezentują stawiają w roli faworyta ekipę La Furia Roja.

Gdzie oglądać Hiszpania – Norwegia? Transmisja

Kiedy i o której Hiszpania – Norwegia? Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 25 marca o godzinie 20:45 na Estadio La Rosaleda w Maladze. Mecz obejrzeć będzie można w Polsacie Sport Extra oraz na platformie Polsat Box Go.