Turcja – Chorwacja typy i kursy (eliminacje Euro 2024)

Trwa druga kolejka eliminacji Mistrzostw Europy 2024, które odbędą się w przyszłym roku w Niemczech. Sprawdźcie nasze na pojedynek Turcja – Chorwacja typy, które pomogą w złożeniu zakładów.

Turcja – Chorwacja typy i przewidywania

To może być jeden z ciekawszych meczów, które rozegrane zostaną we wtorkowy wieczór. Na Timsah Arena rękawice skrzyżują dwa zespoły, które są jednym z faworytów do awansu z grupy D. W niej prócz reprezentacji Turcji i Chorwacji znalazły się także ekipy z Walii, Łotwy i Armenii. Nasze na potyczkę Turcja – Chorwacja typy wybraliśmy w oparciu o ostatnie wyniki jak i o rezultaty bezpośrednich pojedynków.

turcja - chorwacja typy

Reprezentacja Turcji mimo dość odległego, bo dopiero 43. miejsca w rankingu FIFA, jest jednym z kandydatów do awansu na przyszłoroczne EURO. Podopieczni Stefana Kuntza udanie zainaugurowali eliminacje. Na Vazgen Sargsyan Republican Stadium w Erywaniu w pierwszym spotkaniu pokonali 2-1 reprezentację Armenii. We wtorkowy wieczór czeka ich znacznie cięższe zadanie- na ich drodze staną medaliści mistrzostw świata- Chorwaci. W czasie trwania ubiegłorocznego Mundialu Turcy pokonali w meczach towarzyskich reprezentacje Czech i Szkocji.

Chorwaci rozpoczęli bój o awans na Mistrzostwa Europy od drobnego potknięcia. W ostatnich sekundach spotkania wypuścili z rąk 3. punkty, remisując przed własną publicznością z ekipą Walii. Chorwaci mimo tego wyniku to wciąż groźny zespół, który przed kilkoma miesiącami zaliczył kolejny sukces. Podczas Mundialu w Katarze podopieczni Zlatko Dalica zdobyli brązowe medale zajmując 3. miejsce. Jeśli Chorwaci awansują na przyszłoroczny czempionat, z automatu zostaną wymieniani w gronie faworytów do triumfu.

Naszym zdaniem wtorkowe starcie zakończy się jednak wygraną reprezentacji Turcji. Podopieczni Stefana Kuntza triumfowali w 9. z ostatnich 15. meczów rozegranych w ramach eliminacji Mistrzostw Europy. Ponadto własne obiekty sprzyjają Turkom. Zwyciężyli oni w 5. z 7. ostatnich meczów, które rozgrywali jako gospodarze. Niestety statystyki pokazują, że nie musi być to spotkanie pełne dużej ilości trafień. W 4. z 5. ostatnich bezpośrednich pojedynków padło poniżej 2.5 gola, stąd uważamy, że tak może być i tym razem.

Turcja – Chorwacja ostatnie wyniki

Obydwa zespoły odnotowują ostatnio dobre wyniki. Oto wyniki 3. ostatnich pojedynków.

Ostatnie mecze Turcji

  • Armenia – Turcja 1:2
  • Turcja – Czechy 2:1
  • Turcja – Szkocja 2:1

Ostatnie mecze Chorwacji

  • Chorwacja – Walia 1:1
  • Chorwacja – Maroko 2:1
  • Argentyna – Chorwacja 3:0

Turcja – Chorwacja bezpośrednie mecze

Bardzo często w pojedynkach pomiędzy tymi zespołami padał wynik remisowy.

  • Turcja – Chorwacja 3:3
  • Turcja – Chorwacja 1:0
  • Chorwacja – Turcja 1:1

Pomimo tego, że w wielu bezpośrednich pojedynkach nie padało wiele goli mamy nadzieję na ciekawy pojedynek w najbliższy wtorek.

Turcja – Chorwacja kursy bukmacherskie

Przedstawiliśmy wam nasze na potyczkę Turcja – Chorwacja typy. Bukmacherzy w roli faworytów, inaczej niż my, widzą reprezentację gości.

Gdzie oglądać Turcja – Chorwacja? Transmisja

Gdzie, kiedy i o której Turcja – Chorwacja? Wtorkowe spotkanie rozegrane zostanie na Timsah Arena w Bursie i rozpocznie się o godzinie 20:45. Mecz obejrzeć będzie można w Polsat Sport Premium 1 oraz na platformie Polsat Box Go.