GP Abu Zabi kwalifikacje F1: godzina, kiedy – terminarz i harmonogram

To będzie już ostatni taki weekend w tym roku! Przed nami wyścig kończący cykl Formuły 1 2022. Zmagania o punkty poprzedzą oczywiście F1 kwalifikacje Abu Zabi.

F1 kwalifikacje Abu Zabi

Kwalifikacje F1 Abu Zabi – terminarz ostatniego weekendu w sezonie

Wszystko się kiedyś kończy. Niestety, fani Formuły 1 muszą przygotować się na przerwę od wielkich emocji. Po raz ostatni w tym sezonie zmagania kierowców będą mogli śledzić od 18 do 20 listopada. Z pewnością nie zabraknie takich, którzy uważnie będą monitorować Abu Zabi kwalifikacje F1 wyniki, a także rezultaty wyścigu.

Weekend z F1 tradycyjnie rozpoczniemy w piątek. Na 18 listopada przewidziano dwa treningi. Pierwszy rozpocznie się o godzinie 11:00, natomiast drugi zaplanowano na 14:00.

Kolejne akcenty związane z weekendem w Abu Zabi już w sobotę (19 listopada). O 12:00 zainicjowany zostanie trzeci trening, z kolei na 15:00 przewidziane zostały GP Abu Zabi 2022 kwalifikacje.

Warto zapisać sobie daty i godziny. Z pewnością przyda wam się nasz F1 GP Abu Zabi harmonogram. Można go znaleźć poniżej.

18 listopada (piątek)

  • 11:00 – pierwszy trening
  • 14:00 – drugi trening

19 listopada (sobota)

  • 12:00 – trzeci trening
  • 15:00 – kwalifikacje

20 listopada (niedziela) 

  • 14:00 – wyścig

Gdzie oglądać kwalifikacje F1 Abu Zabi? Transmisja i stream online

Podaliśmy już, o której rozpoczną się Formuła 1 kwalifikacje przed wyścigiem w Abu Zabi. Teraz czas zatem pochylić się nad kwestią transmisji. Oczywiście będzie dostępny bezpośredni przekaz live z kwalifikacji i wyścigu. Sesję kwalifikacyjną będzie można śledzić za pośrednictwem kanału Eleven Sports 1. Początek przekazu zaplanowano na 19 listopada, godz. 14:55.

Formuła 1 GP - gdzie oglądać?
Oglądaj transmisję na żywo

Transmisja rozpocznie się więc pięć minut przed startem kwalifikacji. Jeszcze prędzej będziemy mogli oglądać studio. Eksperci swoimi prognozami i analizami dzielić się będą od godziny 14:00. Naturalnie po kwalifikacjach również będziemy mogli posłuchać wypowiedzi osób doskonale zorientowanych w świecie Formuły 1. Rozprawiać zaczną o 16:20.

Czas na kwalifikacje Grand Prix Abu Zabi F1

Grand Prix Abu Zabi F1 powinno przynieść wiele emocji. Podobnie zresztą jak kwalifikacje. Nim zaczniemy się pasjonować ostatnimi zmaganiami w tym sezonie, warto przytoczyć kilka ważnych informacji.

Godne uwagi jest to, że Grand Prix Abu Zabi organizowane jest od 2009 roku. Tor Yas Marina w Abu Zabi został wybudowany na naturalnej wyspie Yas powiększonej sztucznie o 1/3 do powierzchni 2,550 hektarów. Tor spełnia najwyższe standardy organizacji Fédération Internationale de l’Automobile.

Długość okrążenia to 5,554 km. Kierowcy F1 mają do pokonania 58 okrążeń, a łączny dystans to 306,183 km.

Poprzednie dwa wyścigi na tym torze wygrał Max Verstappen. Triumfował tam zarówno w 2021 roku, jak i 2020 roku. Wcześniej w tym miejscu zwycięstwa świętowali między innymi Lewis Hamilton, Valtteri Bottas czy też Nico Rosberg i Sebastian Vettel.

Najwięcej zwycięstw w Abu Zabi ma na swoim koncie Lewis Hamilton. Triumfował tam aż pięciokrotnie. Trzy wygrane zaliczył Sebastian Vettel, a dwie – Max Verstappen.

Na pewno do grona faworytów kwalifikacji zaliczyć można Maxa Verstappena czy Charlesa Leclerca. Ci zawodnicy zdecydowanie wyróżniają się w kończącym się cyklu. Holender ma już zapewniony mistrzowski tytuł.

Kim są faworyci kwalifikacji? Zerknijmy na notowania bukmacherów. Klikając w kurs, możesz postawić zakład.

Kwalifikacje F1 – najważniejsze informacje

  • Kiedy kwalifikacje F1 Abu Zabi?

Kwalifikacje przed wyścigiem w Abu Zabi przewidziane zostały na 19 listopada.

  • O której godzinie F1 kwalifikacje Grand Prix Abu Zabi?

F1 Abu Zabi godzina rozpoczęcia kwalifikacji to 15:00.