GP USA kwalifikacje F1: godzina, terminarz, harmonogram

Fani Formuły 1 tylko czekali na ten moment. Pora na kolejną odsłonę zmagań w ramach prestiżowego cyklu. Tym razem czeka nas rywalizacja w USA, którą poprzedzą oczywiście F1 kwalifikacje Stany Zjednoczone.

f1 kwalifikacje stany zjednoczone

Kwalifikacje F1 Stany Zjednoczone

To nie będzie łatwy weekend dla fanów Formuły 1. Wszystko dlatego, że zmagania toczyć się będą w bardzo niestandardowych porach. By być na bieżąco, z pewnością niektórzy będą zmuszeni do tego, żeby zrezygnować ze snu.

Pierwszy akcent związany z Grand Prix Stanów Zjednoczonych już 21 października. O 21:00 rozpocznie się pierwszy trening. Drugi trening zaplanowano natomiast na 22 października, godz. 0:00. Trzeci rozpocznie się tego samego dnia o godz. 21:00.

A na kiedy przewidziano GP USA 2022 kwalifikacje? Odbędą się one 23 października o godz. 0:00. Z pewnością ta pora jest wręcz ogromnym wyzwaniem dla polskich fanów Formuły 1. Cóż, czasami pasje wymagają poświęceń.

Gdy już poznamy kwalifikacje F1 wyniki, będziemy mogli się skupić wyłącznie na wyścigu. On został przewidziany również na 23 października. Początek rywalizacji wyznaczono na godzinę 21:00. To już zdecydowanie bardziej przyjazna pora niż ta, o której zaczną się kwalifikacje.

Poniżej przedstawiamy kompletny F1 GP USA harmonogram. Na pewno warto go uważnie przeanalizować i śledzić kolejne zmagania najlepszych kierowców na świecie. Zapewne będzie na co popatrzeć!

21 października (piątek)

 • 21:00 – pierwszy trening

22 października (sobota)

 • 0:00 – drugi trening
 • 21:00 – trzeci trening

23 października (niedziela) 

 • 0:00 – kwalifikacje
 • 21:00 – wyścig

Gdzie oglądać kwalifikacje F1 USA?

Z pewnością nie brakuje takich, którzy zastanawiają się, gdzie będzie można oglądać takie Formuła 1 kwalifikacje.  Oczywiście mamy odpowiedź na to pytanie. Bezpośrednia transmisja rozpocznie się 22 października o godzinie 23:55 na kanale Eleven Spors 1. Pięć minut później zainicjowane zostaną kwalifikacje.

Formuła 1 GP - gdzie oglądać?
Oglądaj transmisję na żywo

To jednak nie koniec ważnych informacji. Warto bowiem również zaznaczyć, że kwalifikacyjne zmagania poprzedzi telewizyjne studio. Tym razem rozpocznie się ono o godzinie 23:20. Na pewno warto wcześniej włączyć Eleven Sports 1, by posłuchać opinii ekspertów.

Co można napisać przed kwalifikacjami Grand Prix Stanów Zjednoczonych?

F1 USA godzina rozpoczęcia wyścigu czy też kwalifikacji jest już znana. Warto zatem pochylić się nad innymi ciekawymi informacjami dotyczącymi zmagań w Stanach Zjednoczonych.

Na wstępie zaznaczmy, że Grand Prix w USA ma dość interesującą historię. Początkowo wyścig Indianapolis 500 był jedną z eliminacji F1. Mimo to nie pojawiał się tam żaden z regularnych kierowców. Wyjątkiem był jedynie Alberto Ascari w 1952 roku. Dopiero siedem lat później oficjalna eliminacja F1 okazała się magnesem na wiodących zawodników.

Obecnie zmagania w ramach Grand Prix toczą się na torze w Austin. Dzieje się tak od 2012 roku. Wtedy triumf na tym obiekcie odnotował Lewis Hamilton. Właśnie on najczęściej zwyciężał w Stanach Zjednoczonych – aż sześciokrotnie!

Pięć razy na amerykańskiej ziemi wygrywał Michael Schumacher, a po trzy razy – Jim Clark oraz Graham Hill. Po dwa zwycięstwa w USA zapisali na swoich kontach tacy kierowcy jak James Hunt, Carlos Reutemann, Ayrton Senna, a także Jackie Stewart.

Jeżeli chodzi o Grand Prix USA 2021, to wówczas triumf odnotował Max Verstappen. Drugi był wtedy Lewis Hamilton, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Sergio Perez.

Klasycznie musimy również przytoczyć kilka ważnych liczb. Otóż długość okrążenia na torze w Austin wynosi 5,516 km. Kierowcy mają do pokonania 56 okrążeń, a łączny dystans to 308,896 km.

Kto wygra kwalifikacje F1? Wyniki zaskoczą?

Kto jest faworytem kwalifikacji przed Grand Prix Stanów Zjednoczonych? Chyba nikogo nie zaskakuje to, iż największe szanse na odnotowanie triumfu przypisuje się Maxowi Verstappenowi. Holender znakomicie prezentuje się podczas tegorocznego cyklu i jest już pewny mistrzowskiego tytułu.

Podczas kwalifikacji w USA o zajęcie pierwszego miejsca może pokusić się również Charles Leclerc. Jego notowania też stoją bardzo wysoko. Mniejsze szanse na zwycięstwo mają Carlos Sainz, Sergio Perez czy Lewis Hamilton. Poniżej możesz zobaczyć kursy, a po kliknięciu w wybrany zostaniesz przekierowany do strony, na której postawisz zakład.

 • Max Verstappen – 2,10
 • Charles Leclerc – 2,40
 • Carlos Sainz – 10,00
 • Sergio Perez – 15,00
 • Lewis Hamilton – 15,00
 • George Russell – 15,00

Pytania o kwalifikacje F1

 • Kiedy i o której kwalifikacje F1 USA?

23 października o godz. 0:00.

 • Kim są faworyci?

Faworyci to Max Verstappen, Charles Leclerc oraz Carlos Sainz.