Górnik z awansem do 1/8 finału Pucharu Polski

Górnik z awansem do 1/8 finału Pucharu Polski

O dwie bramki piłkarze Górnika Łęczna okazali się lepsi od Rekordu Bielsko-Biała, z którym mierzyli się w ramach 1/16 finału Pucharu Polski. Zielono-czarni pokonali na wyjeździe III-ligowca 2:0 po bramkach zdobytych w drugiej połowie wtorkowego meczu przez Pawła Wojciechowskiego oraz Igora Korczakowskiego. Awans drużyny prowadzonej przez Kamila Kieresia do 1/8 finału Pucharu Tysiąca drużyn to najlepszy wynik w tych rozgrywkach od sezonu 2016/2017. Wtedy to po raz ostatni Górnik rywalizował na tym szczeblu, odpadając po rzutach karnych z GKS-em Jastrzębie. 

NASTĘPNA RUNDA

Górnik Łęczna swojego rywala w 1/8 finału Pucharu Polski pozna w drodze losowania, które zaplanowane jest na 5 listopada. Mecze tej fazy zostaną rozegrane w dniach 3-5 grudnia.

Rekord Bielsko-Biała – Górnik Łęczna 0:2 (0:0)
Bramki: Paweł Wojciechowski 54′, Igor Korczakowski 90′

Rekord: Żerdka – Gaudyn (85′ Kozina), Rucki, Kareta, Waliczek – Żołna, Wyroba (73′ Guzdek), Szymański, Sobik, Czaicki (69′ Czernek) – Wróbel.

Górnik: Kostrzewski – Orłowski, Baranowski, Pajnowski, Sasin – Goliński (67′ Lewandowski), Tymosiak, Wójcik (84′ Korczakowski), Stromecki, Stasiak (90+1′ Cielebąk) – Wojciechowski.

Żółte kartki: Marek Sobik – Michał Goliński
Sędziował: Bartosz Owsiany (Opole).

fot. Górnik Łęczna (archiwum)