Szwecja – Polska typy i kursy bukmacherskie (12.05.2024)

Pora na kolejne zmagania w ramach MŚ elity z udziałem reprezentacji Polski. Tym razem Biało-Czerwoni zagrają ze Szwedami. Poniżej dostępne są Szwecja – Polska typy. Faworyt tego spotkania to umowni gospodarze.

Szwecja – Polska typy bukmacherskie

Skąd takie, a nie inne Szwecja – Polska typy? Jeżeli chodzi o liczbę goli, to jestem wręcz przekonany, że padnie ich co najmniej sześć. Tak było w pierwszych spotkaniach Szwedów i Polaków w ramach mistrzostw świata w hokeju na lodzie w Czechach. Tym razem może stać się zatem identycznie.

Szwecja - Polska typy

Poza tym przeczuwam, że Polska zdobędzie co najmniej jedną bramkę. Na dzień dobry Polacy pokazali pazur, więc dlaczego mieliby tego nie zrobić ponownie? Trzeba wierzyć w naszą reprezentację, bo potencjał na pewno tkwi w niej spory.

Szwedzi, będący jednymi z faworytów turnieju, są znani ze swojej technicznej gry i szybkości, ale Polska w ostatnich latach pokazała, że potrafi zaskoczyć i stawić czoła nawet najmocniejszym rywalom.

Ten mecz będzie nie tylko testem umiejętności i strategii, ale także okazją do zdobycia cennych punktów w walce o awans do kolejnych etapów mistrzostw. Zapowiada się zacięte i dynamiczne spotkanie, które żaden fan hokeja nie powinien przegapić.

Szwecja – Polska kursy bukmacherskie

Zdecydowanym faworytem tej konfrontacji jest reprezentacja Szwecji. Kurs na triumf tego zespołu wynosi 1,01. Na remisie można zarobić naprawdę sporo, bo w tym przypadku mnożnik ustalono na poziomie 27,00. Jeszcze więcej warte jest zwycięstwo Polaków. Tutaj przy postawieniu dwuzłotówki można wyciągnąć blisko… 100 zł! Kurs to aż 50,00.

Kursy doskonale obrazują dysproporcje między tymi dwoma zespołami. Trudno liczyć na wygraną Polaków.

Szwecja – Polska bezpośrednie mecze i ostatnie wyniki

Do ostatniego starcia Szwecja – Polska doszło dawno, bo 28 kwietnia 1992 roku. Wtedy mecz miał jednostronny wymiar – Szwedzi wygrali aż 7:0. Prędzej – 9 lutego 1992 roku – było 7:2 dla Szwecji. Generalnie więc bilans starć z tym przeciwnikiem nie przemawia za Polakami.

Przed startem MŚ Polska przegrała m.in. z Duńczykami 1:3 i Słowakami 1:6. Szwedzi zaś pokonali USA 5:2 oraz przegrali 3:4 z Finlandią.

A jak Polacy i Szwedzi weszli w hokejowy mundial? Polacy nadspodziewanie dobrze spisali się w starciu z Łotwą. Po regulaminowym czasie gry było 4:4, a po dogrywce niestety przegrali 4:5. Szwedzi natomiast ulegli reprezentacji USA 2:5.

Gdzie oglądać Szwecja – Polska? Transmisja i godzina

Spotkanie Szwecja – Polska zostało zaplanowane na 12 maja 2024 roku. Początek hokejowej rywalizacji wyznaczono na godzinę 20:20. Miejmy nadzieję, że Polacy postawią możliwie jak najtwardsze warunki. Na pewno będzie się działo.

Gdzie dostępna będzie bezpośrednia transmisja? Pojedynek, do którego dojdzie w Ostrawie, pokazywany będzie na CT sport i Polsat Sport 1. Na pewno warto wygospodarować trochę czasu, by śledzić to spotkanie.