Huragan wypunktował Unię

Huragan wypunktował Unię

Po 1. kolejce rozgrywek IV ligi lubelskiej miejsce lidera zajął beniaminek z Międzyrzeca Podlaskiego. Możliwe to było dzięki wysokiemu zwycięstwu piłkarzy Huraganu nad Unią Hrubieszów, którą ekipa prowadzona przez Damiana Panka pokonała 4:0. 

Dariusz Herbin:

Byliśmy o klasę słabszym przeciwnikiem dla Huraganu Międzyrzec Podlaski. Niby prowadziliśmy grę, ale robiliśmy to zbyt wolno. Zabrakło nam determinacji, a przede wszystkim lokomocji. Przeciwnik nas wypunktował, bo stworzył sobie jedną akcję, a strzelił cztery bramki po naszych podaniach i to w takich sytuacjach, gdy gra była wyprowadzana przez stoperów. Popełniliśmy błędy, które nigdy mojemu zespołowi się nie zdarzały, a rywal na boisku był bardzo zdeterminowany i przechodził płynnie do kontrataku. Wydaje mi się, że niektórzy zawodnicy nie unieśli presji powrotu do IV ligi, którą sami sobie zbudowali. 


Damian Panek:

Wbrew wynikowi, to nie był to dla nas łatwy mecz. Gospodarze tak samo, jak my byli zdeterminowani i chcieli u siebie dobrze rozpocząć rozgrywki ligowe. Spodziewaliśmy się takiego spotkania i wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Chcę jednak pochwalić swoją drużynę, szczególnie za pierwsze sześćdziesiąt minut, bo ostatnie pół godziny zagraliśmy słabiej. Pomimo tego, że przeciwnik grał w osłabieniu, nie potrafiliśmy się utrzymać przy piłce. Zwycięzców się nie sądzi, więc to, co negatywne zostawiam dla siebie i przeanalizuję to z drużyną. Udało nam się strzelić bramki po kontratakach, bo byliśmy skuteczni do bólu. Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo, ale oczywiście nie popadamy w huraoptymizm, ponieważ w naszej grze pojawiło się dużo niedoskonałości, nad którymi musimy popracować.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Unia Hrubieszów zagra na wyjeździe z Kłosem Chełm (18 sierpnia, 12:00). Natomiast Huragan Międzyrzec Podlaski podejmie Powiślaka Końskowola (18 sierpnia, 17:00).

Unia Hrubieszów – Huragan Międzyrzec Podlaski 0:4 (0:2)
Bramki: Adam Wiraszka 11′, Paweł Radziszewski 28′, 89′, Hubert Łukanowski 47′ (rzut karny)

Unia: Wyłupek – Pietrusiewicz, Baran (46′ A. Oleszczuk), Alokhin, Wiejak, Kamiński – Podgórski, Grui, Greniuk (75′ Steciuk) – Drapsa, M. Oleszczuk.

Huragan: Płodowski – Weręgowski, Olszewski, Mirończuk, Grochowski (76′ Całka) – Wiraszka (82′ Chudowolski), Korgol, Czumer (68′ Gromysz), Łukanowski (65′ Tkaczuk) – Radziszewski, Waniowski (69′ Pakuła).

Żółte kartki: Filip Pietrusiewicz x2, Łukasz Kamiński, Mariusz Podgórski – Michał Gromysz, Bartłomiej Tkaczuk
Czerwona kartka: Filip Pietrusiewicz 56′ (za drugą żółtą)
Sędziował: Jakub Bancerz (Lublin).