Orlęta Łuków rozpoczęły treningi w niepełnym składzie

Orlęta Łuków rozpoczęły treningi w niepełnym składzie

Kolejnym z zespołów, który zainaugurował przygotowania do rundy wiosennej, są Orlęta Łuków. Podopieczni Roberta Różańskiego zakończyli pierwszą połowę sezonu na dziesiątym miejscu w tabeli, z przewagą siedmiu punktów nad strefą spadkową. Z różnych względów na premierowych zajęciach ekipy z Łukowa zabrakło kilku zawodników.

– Na pierwszym treningu pojawiło się 14 graczy. Z kilku powodów zabrakło niektórych chłopaków. Jedni mieli obowiązki na uczelni lub w pracy. Dwóch młodych zawodników wyjechało na parę dni na ferie. Nie było również Mateusza Eberta, który nosi się z zamiarem pracy i to prawdopodobnie uniemożliwi mu występowanie w naszym zespole. Wraca do nas kilku graczy po kontuzjach m.in. Damian Soćko, który z powodu urazu stracił większość rundy jesiennej. Treningi rozpoczął także Daniel Goławski, który miał problemy z przepukliną. Co do zajęć, to nie stać nas na to, by zorganizować jakieś zgrupowanie dochodzeniowe. Będziemy trenowali trzy razy w tygodniu, rozgrywając przy tym mecze kontrolne – mówi Robert Różański.

Zima to okres wzmożonego ruchu transferowego. Wiatr zmian nie ominął także Orląt Łuków. Na testach w Podlasiu Biała Podlaska znajduje się Antoni Jemioł, który dostał zgodę klubu na dwutygodniowy pobyt w III-ligowcu – Jeśli chodzi o graczy, którzy mogą od nas odejść, to oprócz Antoniego Jemioła, może zabraknąć również Mateusza Eberta, ale to nie jest jeszcze przesądzone. Poszukujemy doświadczonych zawodników właściwie na każdą pozycję. W swoim składzie mieliśmy chyba 10 lub 11 juniorów, więc jest ich wielu. Z drugiej strony nie patrzymy w metrykę. Szukamy zawodników, którzy dodadzą jakości, szczególnie w linii defensywy. Prawie całą rundę graliśmy z trzema młodzieżowcami w obronie, a wiele meczów w pierwszym składzie rozegrał junior urodzony w 2003 roku. Myślę, że powrót Daniela Goławskiego doda pewności tej formacji. Wraca również Jakub Bulak, który nie grał przez ostatnie pół roku. To również doświadczony zawodnik, który rozegrał wiele spotkań i zawsze był ważnym ogniwem – kończy trener ekipy z Łukowa.

Najbliższy sparing Orlęta Łuków rozegrają w sobotę 25 stycznia w Białej Podlaskiej z tamtejszym Podlasiem.

fot. Tomasz Tomczewski (archiwum)