Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Lutni Piszczac

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Lutni Piszczac

Po rundzie jesiennej Lutnia Piszczac plasuje się na siódmym miejscu w tabeli grupy I IV ligi lubelskiej. W pierwszej połowie sezonu 2020/2021 beniaminek zdobył 27 oczek. Podopieczni Przemysława Grajka mają na swoim koncie tyle samo punktów, co szósty Opolanin Opole Lubelskie. W trzech wiosennych meczach fazy zasadniczej triumfator bialskopodlaskiej klasy okręgowej z poprzedniego sezonu z pewnością powalczy o miejsce w czołowej szóstce i grę w grupie mistrzowskiej. 

LUTNIA PISZCZAC W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 7
Punkty: 27
Zwycięstwa: 7
Remisy: 6
Porażki: 6
Bramki strzelone: 27
Bramki stracone: 30
Najwyższe zwycięstwo: 3:1 z POM-em Iskra Piotrowice
Najwyższa porażka: 0:4 z POM-em Iskra Piotrowice

Zwycięstwa u siebie: 4
Remisy u siebie: 3
Porażki u siebie: 3
Bramki strzelone u siebie: 17
Bramki stracone u siebie: 15
Najwyższe zwycięstwo u siebie: 3:1 z POM-em Iskra Piotrowice
Najwyższa porażka u siebie: 0:2 z Huraganem Międzyrzec Podlaski

Zwycięstwa na wyjeździe: 3
Remisy na wyjeździe: 3
Porażki na wyjeździe: 3
Bramki strzelone na wyjeździe: 10
Bramki stracone na wyjeździe: 15
Najwyższe zwycięstwa na wyjeździe: 2:1 ze Spartą Rejowiec Fabryczny i z Górnikiem II Łęczna
Najwyższa porażka na wyjeździe: 0:4 z POM-em Iskra Piotrowice

NAJSKUTECZNIEJSI

Adrian Hołownia – 7 goli
Piotr Bołtowicz – 5 goli
Jakub Magier – 5 goli
Damian Artymiuk – 5 goli

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Przemysław Grajek:Jako młody i ambitny trener na pewno nie jestem zadowolony z wyniku oraz pozycji, jaką zajmujemy po rundzie jesiennej. Wszystkie starcia były niewiadomą, ponieważ w tej lidze każdy potrafi wygrać z każdym. Tak naprawdę w pamięci zapadł mi tylko wyjazdowy mecz z POM-em Iskra Piotrowice. Drużyna z Piotrowic była dużo lepsza i pokonała nas 4:0. Po tej potyczce musieliśmy przemyśleć pewne rzeczy. Uważam, że w kilku konfrontacjach straciliśmy punkty na własne życzenie, remisując w końcówkach. Żałuję meczów z Bizonem Jeleniec, który w dziewiątkę zdobył bramkę wyrównującą, z Orlętami Łuków, gdy do 70. minuty prowadziliśmy 3:1 oraz podziału punktów z Lublinianką po spotkaniu, w którym mieliśmy osiem dogodnych sytuacji. Gdyby nie takie mecze, bylibyśmy w czubie tabeli, co już byłoby satysfakcjonującym mnie rezultatem. Natomiast na pewno jestem zadowolony z postępu, jaki poczyniła drużyna, szczególnie jeśli chodzi o ofensywę, defensywę i rozwój poszczególnych zawodników. Zrobię wszystko, żeby wiosną zespół prezentował się dużo lepiej i wywalczył miejsce w czołowej szóstce. Treningi rozpoczniemy 6 stycznia. Mocno współpracuję z moim przyjacielem z Białegostoku, trenerem przygotowania motorycznego Karolem Buzunem, który od półtora miesiąca tworzy plany, które pomogły nam już w rundzie jesiennej. Czekają nas intensywne tygodnie. Rozegramy dziewięć sparingów i możliwe, że do tego dojdą mecze kontrolne w środowych terminach, ponieważ chcemy jak najwięcej grać i pracować. 

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki: – Dla mnie okres przygotowawczy rozpoczął się po zakończeniu ostatniego meczu rundy z Górnikiem II Łęczna. Aczkolwiek już miesiąc wcześniej wykonałem pewne kroki dotyczące wzmocnienia kadry. Stracimy czterech zawodników, ale dołączą do nas również cztery nowe osoby. Transfery dwóch z nich są już wstępnie dogadane. Przede wszystkim szukamy młodych chłopaków, którzy nie łapali się w wyższej lidze i chcieliby przyjść do nas się ogrywać. Jednak rozglądamy się również za zawodnikami, którzy w ostatnim czasie z różnych przyczyn grali mniej w wyższej lub tej samej lidze. Myślę, że tacy gracze mają najwięcej do udowodnienia i z takimi na IV-ligowym poziomie pracuje się najlepiej. Szczególnie zależałoby mi na piłkarzach do bocznych sektorów obrony i ofensywy. Chcielibyśmy iść do przodu z myślą, która przyświecała nam do tej pory, czyli prezentowaniem bardzo ofensywnego futbolu. Cały czas szukamy ludzi, którzy mogliby nam w tym pomóc i stworzyliby rywalizację. 

Ubytki: – Jeden z naszych zawodników będzie się sprawdzał w Podlasiu Biała Podlaska. Dwóch chłopaków wyjechało na studia w Warszawie, a jeden do wojska, przez co nie dadzą rady u nas grać. Jednak mam deklarację od wszystkich zawodników i kręgosłup zespołu na pewno zostanie.

PLAN PRZYGOTOWAŃ

6.01 – pierwszy trening
16.01 – Podlasie Biała Podlaska
23.01 lub 24.01 – Gryf Gmina Zamość
31.01 – Grom Kąkolewnica
3.02 – Pogoń II Siedlce
7.02 – Cresovia Siemiatycze
13.02 – Wissa Szczuczyn
17.02 – Huragan Międzyrzec Podlaski
20.02 lub 21.02 – Motor II Lublin
28.02 – Orlęta Łuków

*bilans po 19 kolejkach

fot. Lutnia Piszczac/Karolina Hołownia